czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nie ma drugiej takiej osoby w gminie Władysławów. Odeszła Beata Modrzejewska.

Nie ma drugiej takiej osoby w gminie Władysławów. Odeszła Beata Modrzejewska.
 

Odeszła kobieta wyjątkowa, niezwykle zaangażowana w życie lokalnej społeczności, otwarta, zawsze pomocna, niesamowicie pracowita. We wtorek, 20 września, zmarła Beata Modrzejewska, prezeska Stowarzyszenia Koniczynka, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej we Władysławowie.

- To ogromny szok i strata nie tylko dla lokalnej społeczności – mówi Danuta Skubiszewska, bliska współpracowniczka Beaty. – Ilość projektów w które była zaangażowana, zarówno jako dyrektorka, jak i prezeska stowarzyszenia była ogromna. To z jej inicjatywy powstały oba murale na władysławowskiej podstawówce, to ona dwukrotnie sprowadziła do Władysławowa Orkiestrę Reprezentacyjną Wojska Polskiego. To dzięki niej nasi seniorzy zwiedzili całą Polskę.

reklama

Za projekt: „Władysławów miejscem trzech kultur”, Beata Modrzejewska była nominowana do plebiscytu Głosu Wielkopolskiego „Osobowość Roku 2020”. Zajęła wówczas pierwsze miejsce w kategorii „Kultura” w powiecie tureckim.

- Nie ma drugiej takiej osoby w całej naszej gminie – mówi Danuta Skubiszewska. – Szkoda, że Bóg nie dał jej zrealizować wszystkich planów, których miała bez liku. Po raz pierwszy od swojego powstania w 2015 roku, prężnie działające Stowarzyszenie Koniczynka zostało bez opieki Beaty. To właśnie ona, od samego początku pełniła funkcję jego prezeski. – Mam ogromną nadzieję, że znajdzie się ktoś kto będzie jej dzieło kontynuował – mówi Danuta Skubiszewska. – Jesteśmy to winni Beacie.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Kolejny historyczny mural powstaje na budynku...

Kolejny historyczny mural powstaje na budynku Szkoły...

30 sierp.
Piąta edycja Powiatowego Konkursu  Wiedzy o...

Piąta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu...

20 czerw.
Łutówki, kosztele i lukasówka. Tradycyjny Sad...

Łutówki, kosztele i lukasówka. Tradycyjny Sad...

28 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama