poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje urodziny!

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje urodziny! - fot.: Baszta Wyszyna
fot.: Baszta Wyszyna 

To już 15 lat minęło od czasu powstania Klubu Baszta w Wyszynie. Z tej w sobotę, 1 października, odbyło się wyjątkowe przyjęcie urodzinowe z udziałem zaproszonych gości.

Pomysłodawcami powstania Klubu w 2007 roku byli Sławomir Kopczyk, do dziś jego prezes i Bartłomiej Wiśniewski, ale tworzą ją w większości druhowie wyszyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Klub Baszta organizuje biegi, jarmark wyszyński i bierze czynny udział w życiu lokalnej społeczności. Warto także zaznaczyć o dobrej i owocnej współpracy Klubu z jednostkami samorządowymi w tym z Urzędem Gminy we Władysławowie oraz Starostwem Powiatowym w Turku.

reklama

Sobotnie urodzinowe popołudnie było uroczystością pełną podziękowań, gratulacji i wspomnień. Wśród gości, z wójt gminy Elżbietą Klanowską na czele, znaleźli się też sekretarz gminy Anna Feliks, radna powiatowa Magdalena Wysocka, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wyszynie Małgorzata Klimaszewska, sołtysi, radni, przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z Beznazwy i Wyszyńskie Kasztelanki oraz ludzie, którzy od lat wspierają klub w rozmaitych działaniach.

Brązowe odznaki za zasługi rozwoju sportu na wsi otrzymali Henryk Krawiec oraz Kazimierz Wiśniewski. Najlepszymi zawodnikami Baszty Wyszyna ogłoszono Przemysława Majdę, Dorotę Wiśniewską oraz Pawła Młodzieniaka. Jubileuszowy medal otrzymał też kronikarz Klubu, Andrzej Burszewski, który nie omieszkał stworzyć jubileuszowego poematu:

Wszystkim dziękujemy, że Basztę Wyszyna wspierają,
Dla Baszty Wyszyna czas i serce mają.
Niech się wieść niesie, Baszta Wyszyna
Świętuje swoje piętnastolecie!

Andrzej Burszewski

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Baszta Wyszyna2
3
4
5

Podobne artykuły

Życzenia, zabawa i tańce. Dzień Seniora we...

Życzenia, zabawa i tańce. Dzień Seniora we...

31 paźd.
Zdolnej młodzieży tam nie brakuje. Stypendia...

Zdolnej młodzieży tam nie brakuje. Stypendia dla 42...

28 paźd.
Władysławów. Wyższe podatki i diety sołtysów

Władysławów. Wyższe podatki i diety sołtysów

27 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama