środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przyjemne z pożytecznym! Miasteczko rowerowe w Tuliszkowie już gotowe!

Przyjemne z pożytecznym! Miasteczko rowerowe w Tuliszkowie już gotowe!
 

Skrzyżowania, pasy i parkingi… Przedszkolaki z Tuliszkowa będą teraz mogły na co dzień trenować zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oficjalnie otwarte miasteczko rowerowe oraz strefa gier, utworzone przy Przedszkolu im. Kubusia Puchatka zapraszają do wspólnej zabawy!

Wśród zaproszonych na wyjątkową inaugurację nowych przedszkolnych atrakcji, które oprócz tego, że bawią, będą jeszcze uczyć, znaleźli się poważni goście: burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie Piotr Florek wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Seńką, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowy w Tuliszkowie, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie, Ewa Klimczak – Macudzińska, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie, Tadeusz Wawrzyniak, komendant Komisariatu Policji w Tuliszkowie Roman Marczyński oraz Łukasz Wróbel, właściciel firmy MEDCAR wraz z ratownikami medycznymi.

reklama

Nowe atrakcje to nie tylko miasteczko ale cały tabor pojazdów – rowerki biegowe, hulajnogi i miniaturki aut. Jest też specjalna strefa gier, w niej wymalowane klasy i szachownica, a także nowe elementy placu zabaw. Wszystkie te niespodzianki udało się zrealizować dzięki wsparciu rozmaitych instytucji oraz Rady Rodziców.

Popołudnie umilił wszystkim gościom krótki występ w wykonaniu pięciolatków – wychowanków Lucyny Cholewińskiej oraz słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i pracowników przedszkola. Po części oficjalnej przyszła pora na malowanie twarzy i świetną zabawę w nowym miasteczku rowerowym, strefie gier oraz na placu zabaw.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Podobne artykuły

"Wszyscy jesteśmy za tym, żeby ten szpital...

2 grudz.
Krzysztof i Kamila Srogoszowie - prawdziwi...

Krzysztof i Kamila Srogoszowie - prawdziwi...

29 list.

"Nie będziemy lukrować, ani zamiatać pod dywan"....

24 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama