Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

piątek 03 luty 2023

Błażeja, Joanny, Telimeny

0°C opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

Grali, biegali i pieniądze na leczenie Jasia Janiaka zbierali. Zbiórka wciąż trwa! I ty możesz pomóc!

Grali, biegali i pieniądze na leczenie Jasia Janiaka zbierali. Zbiórka wciąż trwa! I ty możesz pomóc! - fot.: Jaś Janiak
fot.: Jaś Janiak 

Blisko 200 osób grało w piłkę, biegało i zbierało pieniądze na leczenie Jasia Janiaka. Dzięki ogromnej mobilizacji mieszkańcy gminy Władysławów zebrali 6700 złotych na operację ośmiolatka. Zbiórka wciąż trwa, a czasu jest coraz mniej!

Jaś Janiak urodził się z deformacją prawej strony twarzy. Liczne badania pozwoliły lekarzom postawić diagnozę – płyn z tkanek zamiast za pomocą naczyń limfatycznych krążyć po całym organizmie, gromadzi się w jednym miejscu. Wewnątrz policzka Jasia, rozsadzając go od środka, powstaje nowotwór – naczyniak. Nie jest to tylko problem natury estetycznej – utrudnia

reklama

mówienie, jedzenie, deformuje zgryz, a nawet przeszkadza w widzeniu. – Najgorsze jest to, że odmienny wygląd sprawia, że Jaś żyje w strachu przed ludźmi. "Mamo, chciałbym wyglądać jak inne dzieci" – mówi jego mama. Chłopiec chodzi obecnie do drugiej klasy i po prostu wstydzi się swojego wyglądu... Naczyniak na twarzy zwraca na niego uwagę.

Leczenie Jasia trwa już wiele lat. W Polsce próbowano wszystkiego, za każdym razem bezskutecznie – naczyniak wracał. Próba operacji prawie doprowadziła do śmierci chłopca. – Leczenia synka nie chciał podjąć się już żaden polski lekarz. Kazali czekać do 18. urodzin Jasia, gdy przestanie rosnąć i dopiero wtedy usunąć zmianę. Ratunek przyszedł z Niemiec, ze szpitala specjalizującego się w leczeniu malformacji. Synek ma za sobą 5 operacji, dzięki nim jest ogromna poprawa. Przed leczeniem policzek był wielkości piłki do tenisa! mówi mama chłopca.

W listopadzie Jasia czeka kolejny etap leczenia… Niestety przypadek chłopca jest trudny. Jasia coraz częściej boli w okolicy ust. Lekarze planują zrobić kolejną operację, ostrzyknąć mu zmieniony obszar specjalnym lekiem, wykonać rekonstrukcję okolicy ust i laserowo zmniejszyć blizny. To dla chłopca ogromna szansa!

Nie możemy dłużej patrzeć na to cierpienie! Musimy zrobić wszystko, by móc wykorzystać szansę, jaką jest kolejna operacja. Niestety goni nas czas. Zabieg planowany jest na 2 listopada, ale tydzień wcześniej musimy przekazać pieniądze do szpitala. Czasu jest coraz mniej, a to jedyna szansa na poprawę stanu zdrowia Jasia! Błagamy o pomoc, by Jaś mógł patrzeć w lustro bez strachu i wstydu…” - napisali rodzice chłopca w opisie internetowej zbiórki na leczenie synka.

reklama

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Władysławowa w piątek, 14 października odbyły się imprezy sportowe – bieg i marsz nordic walking na dystansie 3 kilometrów oraz Turniej Piłkarski. Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane na leczenie chłopca. Zbiórka na operację Jasia Janiaka wciąż trwa! Pomóżmy zebrać pieniądze na dalsze leczenie chłopca.

https://www.siepomaga.pl/jas-janiak

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Władysławów2
fot.: UG Władysławów3
fot.: UG Władysławów4

Podobne artykuły

Lila pokazuje figę! Pomóż w zbiórce pieniędzy...

Lila pokazuje figę! Pomóż w zbiórce pieniędzy na...

25 st.
Pożar strawił magazyn pełen paszy dla zwierząt!...

Pożar strawił magazyn pełen paszy dla zwierząt!...

13 st.
Zmarł Jarosław Kołodziejczak z Głuchowa. Zmagał...

Zmarł Jarosław Kołodziejczak z Głuchowa. Zmagał się...

12 st.

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama