Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Lila pokazuje figę! Pomóż w zbiórce pieniędzy na rehabilitację dwulatki po udarze

Lila pokazuje figę! Pomóż w zbiórce pieniędzy na rehabilitację dwulatki po udarze
 

To był początek grudnia 2022 roku. Dzień przed Mikołajkami, dwuletnia Lila, oczko w głowie całej rodziny, w trakcie zabawy z mamą, nagle straciła przytomność. Mimo natychmiastowej reakcji, wezwania karetki i przetransportowania dziewczynki do szpitala, jej stan się nie poprawiał. Lekarze nie wiedzieli jak można jej pomóc. W końcu zapadła decyzja o przetransportowaniu Lili do szpitala w Poznaniu. Od tamtej pory dziewczynka jest w stanie śpiączki. A rodzina zbiera pieniądze na kosztowną rehabilitację.

Przy udarze pnia mózgu, który przeszła Lila, kluczowy jest szybki czas rozpoznania i reakcji. Najlepiej jeśli nie przekracza on dwóch godzin. Tymczasem u Lili, od chwili utraty przytomności i przewiezienia do szpitalu w Turku, do czasu kiedy znalazła się w szpitalu już w Poznaniu, minęło ponad pięć. – Mimo natychmiastowej operacji w Poznaniu, rokowania lekarzy były złe, a nawet tragiczne – mówi Justyna Zasiadczyk, matka chrzestna dziewczynki, która rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na jej rehabilitację. Bo rehabilitacja jest tu kluczową sprawą. Nawet teraz, kiedy Lila jest w śpiączce, wciąż jeszcze nie oddychając samodzielnie, rehabilitacja jest po prostu niezbędna.

reklama

Po pięciu tygodniach spędzonych na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, Lila trafiła na oddział neurologiczny. Jej rodzice – Kasia i Rafał cały czas są przy niej i wspólnie wykonują zalecane przez specjalistów ćwiczenia – choćby pokazywanie figi. – Jak tylko stan Lili na to pozwoli, trafi do ośrodka, który specjalizuje się w rehabilitacji dzieci po udarach. Taka klinika jest m.in. w Krakowie. Miesięczny koszt pobytu i zabiegów to jednak aż 25 tysięcy złotych. Dlatego zbieramy pieniądze już teraz, żeby później spokojnie móc zapewnić jej wszystko to, co niezbędne – mówi Justyna Zasiadczyk.

Pomóżmy Lili powrócić do zdrowia ! Dajmy jej możliwość jak najlepszej rehabilitacji! Musi jeszcze wszystkim pokazać figę! Ma jeszcze tyle do zobaczenia, poznania, usłyszenia…

Link do zbiórki 
https://zrzutka.pl/rehabilitacja-lili-pomoz-jej-powrocic-do-zdrowia

Link do grupy licytacyjne na fb
https://www.facebook.com/groups/551361583678501/members

reklama

Na rehabilitację Lili możecie przekazać też swoje 1,5 procent. Wystarczy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” wpisać „3483 pomoc dla Lilianny Zielińskiej”.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Lila pokazuje figę! Pomóż w zbiórce pieniędzy na rehabilitację dwulatki po udarze

Podobne artykuły

Pożar strawił magazyn pełen paszy dla zwierząt!...

Pożar strawił magazyn pełen paszy dla zwierząt!...

13 st.
Zmarł Jarosław Kołodziejczak z Głuchowa. Zmagał...

Zmarł Jarosław Kołodziejczak z Głuchowa. Zmagał się...

12 st.
Zbierały datki dla rówieśników z Papui Nowej...

Zbierały datki dla rówieśników z Papui Nowej Gwinei....

10 st.

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama