Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Co z tym pociągiem? Jeszcze w styczniu umowa na realizację kolei do Turku

Co z tym pociągiem? Jeszcze w styczniu umowa na realizację kolei do Turku
 

Jeszcze w styczniu ma być podpisana umowa na realizację linii kolejowych w ramach programu Kolej+. Taką informację przekazał Robert Pilarczyk, dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. 

Jednym z pięciu ujętych w rządowym programie projektów jest realizacja nowej linii kolejowej – toru łączącego Turek z Koninem. To jednocześnie jedyny i najdroższy taki projekt w całej Wielkopolsce. Jego koszty, szacowane obecnie na 660 milionów, już w tej chwili są wyższe o 25 procent od zakładanych w 2020 roku. Jak będą faktyczne, w 2028 roku, kiedy linia ma być ukończona, trudno oszacować.

reklama

Jeszcze na wiosnę ubiegłego roku projekt realizacji linii kolejowej wisiał na włosku. Dopiero w lipcu 2022 roku, zgodnie z obietnicą, złożoną na posiedzeniu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, marszałek Marek Woźniak złożył wniosek o budowę linii kolejowej Konin-Turek, do PKP PLK S.A., która będzie odpowiadać za realizacje zadania.

Po podpisaniu przez samorząd województwa umów na modernizację i budowę nowych linii kolejowych, zostaną ogłoszone przetargi na prace projektowe i ostateczną budowę. Na razie nie są jeszcze znane konkretne terminy realizacji robót.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Ruszyła machina - będą tory i pociągi. Umowa...

Ruszyła machina - będą tory i pociągi. Umowa PLK...

z wczoraj
Powiat koniński wkłada kij w szprychy... co...

Powiat koniński wkłada kij w szprychy... co dalej z...

07-09-2022
Jak obiecał, tak zrobił. Marszałek Województwa...

Jak obiecał, tak zrobił. Marszałek Województwa...

08-08-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama