wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Fotele, pikniki i wycieczki! Niecodzienne licytacje WOŚP w całym powiecie już trwają!

Fotele, pikniki i wycieczki! Niecodzienne licytacje WOŚP w całym powiecie już trwają!
 

Myśleliście może, że ubiegłorocznych licytacji nie da się przebić? Odwiert geotermalny zrobiony, chłodnie wysadzone… Nic z tych rzeczy! Pomysłowość samorządowców nie zna granic. Pikniki, wycieczki, fotele… to tylko niektóre z licytacji, które trwają w internecie. Ich finał już w najbliższą niedzielę!

Ubiegłoroczny rekord turkowskiego sztabu zaostrzył tylko nasze apetyty. Ponad 308 tysięcy złotych, które zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to efekt pracy i pomysłowości wyjątkowych ludzi – mieszkańców naszego miasta i powiatu. Tegoroczne licytacje wcale nie wyglądają gorzej. I jeśli tylko macie taką możliwość warto skorzystać i wziąć w nich udział, a potem zrobić coś naprawdę niesamowitego dla siebie i dla innych!

reklama

Podróże małe i duże!

Do wylicytowania wspólnych wycieczek zachęcają burmistrz Turku, Romuald Antosik oraz wójt gminy Przykona, Mirosław Broniszewski.

Burmistrz Miasta Turku, na licytację podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazał coś niepowtarzalnego – voucher na wyjazd do miasta partnerskiego Wiesmoor i udział w Blütenfest (Święcie Pąka Kwiatowego) wraz z delegacją Miasta Turku, w terminie od 31 sierpnia do 4 września 2023 r. Blütenfest to najważniejsze święto w niemieckim Wiesmoor, odbywające się zawsze w pierwszy weekend września. Z tej okazji, ze specjalnie przygotowanych kwiatów, budowane są całe figury, postacie i platformy. W trakcie święta występują lokalni artyści, a mieszkańcy – uczestnicy Blütenfest, wybierają Królową Pąka Kwiatowego, która nosi ten tytuł przez cały rok. Dodatkowo zwycięzca licytacji zwiedzi region, w którym położone jest Wiesmoor, czyli okolice Morza Północnego.

Nieco bliżej, bo do Zoo Safari w Borysewie, na wspólną wycieczkę zaprasza wójt Broniszewski. Voucher przewidziany dla czterech osób zawiera przejazd i bilety. Cena wywoławcza to 80 złotych. A licytacja trwa już pod numerem tel.: 697219779.

W fotelu burmistrza, starosty a może na piknik?

Kto chciałby liznąć nieco władzy i posiedzieć sobie w wyjątkowym fotelu, może wziąć udział w licytacjach ogłoszonych przez burmistrza Dobrej i starostę tureckiego. Na grupie licytacyjnej WOŚP Turek, w najlepsze trwają aukcje, na których obaj włodarze – Tadeusz Gebler i Dariusz Kałużny wystawili dni w swoich fotelach. – Zapraszam do licytacji. To będzie dzień pełen wrażeń i to nie do końca z powodu siedzenia w fotelu, ale z powodu tego, co chcę Wam pokazać na terenie gminy Dobra – zapowiada burmistrz Dobrej.

reklama

Z kolei jego zastępca, Przemysław Tomczak z żoną Magdaleną na licytację wystawili voucher na organizację pikniku grillowego. Impreza przewidziana dla 10-15 osób obejmuje: dania grillowe, chleb ze smalcem ,sałatki, ciasta i napoje. Termin pikniku – do uzgodnienia.

Talony, balony i WOŚP-owe gadżety

Makijaże, sadzonki, przekłuwanie ciała, biżuteria, drewno opałowe, książki, lekcje pływania, bony na usługi i mnóstwo WOŚPowych gadżetów. Tak będzie w każdym ze sztabów działających na terenie powiatu tureckiego. Ruszcie się w niedzielę z domów i koniecznie weźcie udział w 31. finale WOŚP. Pomóżmy w zakupie sprzętu diagnozującego zakażenie SEPSĄ. No i może, tak przy okazji, pobijemy nowy rekord?

Poniżej znajdziecie plakaty finałów 31 WOŚP, które odbędą się w powiecie tureckim.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Podobne artykuły
Wideo: Konwencja Wyborcza Powiatowej Koalicji...

Wideo: Konwencja Wyborcza Powiatowej Koalicji Samorządowej: Siła...

14 mrz.
W Psarach będzie nowa szatnia, a może i...

W Psarach będzie nowa szatnia, a może i trybuny. Dotacje na sport...

19 lt.
Trud, zaangażowanie i pasja. Przykona liderem...

Trud, zaangażowanie i pasja. Przykona liderem gmin w powiecie tureckim

1 lt.
Jest ponad 237 tysięcy złotych! Z takim...

Jest ponad 237 tysięcy złotych! Z takim wynikiem turkowski sztab...

30 st.
Licytacje już trwają! Przed nami 32. finał...

Licytacje już trwają! Przed nami 32. finał Wielkiej Orkiestry...

12 st.
Piłka z autografami zawodników Lecha...

Piłka z autografami zawodników Lecha sprzedana! Jarmark...

11-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama