niedziela 02 kwietnia 2023

Franciszka, Malwiny, Władysława

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wielkopolska: do urzędów skarbowych wpłynęło już milion PIT-ów za 2022 rok

Wielkopolska: do urzędów skarbowych wpłynęło już milion  PIT-ów za 2022 rok
 

Minął już miesiąc, odkąd podatnicy mogą rozliczać swój PIT za ubiegły rok. Przedstawiamy pierwsze statystyki tych rozliczeń. PIT za 2022 rok można składać od 15 lutego.

W ciągu pierwszego miesiąca rozliczeń do wielkopolskich urzędów skarbowych wpłynął prawie 1 mln deklaracji” - mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska – „Aż 96% z nich to deklaracje elektronicznie, a 42% (ponad 413 tys.) to PIT-y złożone za pomocą usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym”.

reklama

Podatnicy coraz chętniej rozliczają się elektronicznie. Taka forma złożenia zeznania to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale również szybszy zwrot nadpłaconego podatku. W ciągu pierwszego miesiąca kampanii zeznań rocznych wielkopolska KAS wypłacała zwroty średnio w ciągu 10 dni od złożenia przez podatnika zeznania PIT.

Od 15 lutego urzędy skarbowe w województwie wielkopolskim dokonały zwrotów podatku na łączną kwotę ponad 720,9 mln zł” – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

W naszym powiecie w pierwszym miesiącu kampanii rozliczeń PIT przekazaliśmy na konta naszych podatników 6,3 mln zł” – dodaje Naczelnik Urzędu Skarbowego w Edyta Niedźwiecka.

Przypomnijmy, że w przypadku e-PIT-ów urząd skarbowy ma 45 dni
na dokonanie zwrotu. To aż o połowę krócej, niż w przypadku zeznań składanych w formie papierowej.

reklama

Twój e-PIT tylko w e-US

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ),
e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36. Pierwsze dwa z nich są już automatycznie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową na podstawie danych dostępnych w systemach. Pozostałe formularze są przeznaczone do samodzielnego uzupełnienia.

Zeznania PIT-37 i PIT-38 będą czekać na nas w usłudze do 2 maja. Jeżeli nie odrzucimy tak przygotowanego dokumentu lub po edycji sami go nie wyślemy, zeznanie automatycznie się zaakceptuje.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Rozliczanie PIT 36L od podatku liniowego

Rozliczanie PIT 36L od podatku liniowego

24 mrz.
Historia złożonych deklaracji - nowa usługa w...

Historia złożonych deklaracji - nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym

13 mrz.
Wideo: Twój e-PIT czeka na Ciebie w e-Urzędzie...

Wideo: Twój e-PIT czeka na Ciebie w e-Urzędzie Skarbowym

23 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama