sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Ponad 1,1 mld z PIT zł na kontach wielkopolskich podatników

Ponad 1,1 mld z PIT zł na kontach wielkopolskich podatników
 

Wielkopolanie złożyli blisko 1,2 mln deklaracji w usłudze Twój e-PIT. Wielkopolskie urzędy skarbowe zwróciły już łącznie ponad 1.107 mln zł. Podatnicy mogą rozliczyć swój PIT za ubiegły rok jeszcze przez 3 tygodnie.

Od początku kampanii rozliczeń do wielkopolskich urzędów skarbowych wpłynęło prawie 1,3 mln deklaracji, z czego 95% z nich to deklaracje elektroniczne, a większość to PIT-y złożone za pomocą usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym.

reklama

Usługa Twój e-PIT cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podatnicy coraz chętniej rozliczają się elektronicznie. Taka forma złożenia zeznania to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale również szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Od początku kampanii zeznań rocznych wielkopolska KAS wypłacała zwroty średnio w ciągu 15 dni od złożenia przez podatnika zeznania PIT.

Od początku kampanii urzędy skarbowe w województwie wielkopolskim dokonały zwrotów podatku na łączną kwotę ponad 1,1 mld zł” – mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

W naszym Urzędzie Skarbowym w Turku od początku kampanii rozliczeń PIT przekazaliśmy na konta naszych podatników 16 300 689,56 zł” – dodaje Naczelnik Urzędu Skarbowego w Turku Edyta Niedźwiecka.

Przypomnijmy, że w przypadku e-PIT-ów urząd skarbowy ma 45 dni
na dokonanie zwrotu. To aż o połowę krócej, niż w przypadku zeznań składanych w formie papierowej.

reklama

W tym roku w rozliczeniu PIT podatnicy mogą podzielić się większą kwotą swojego podatku z wybraną Organizację Pożytku Publicznego (OPP). W rozliczeniu PIT podatnicy mogą przekazać już nie 1% a 1,5 % podatku PIT na wybraną OPP.

Twój e-PIT tylko w e-US

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ),
e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36. Pierwsze dwa z nich są już automatycznie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową na podstawie danych dostępnych w systemach. Pozostałe formularze są przeznaczone do samodzielnego uzupełnienia.

Zeznania PIT-37 i PIT-38 będą czekać na nas w usłudze do 2 maja. Jeżeli nie odrzucimy tak przygotowanego dokumentu lub po edycji sami go nie wyślemy, zeznanie automatycznie się zaakceptuje.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Akcja rozliczeń podatku PIT za 2023 rok...

Akcja rozliczeń podatku PIT za 2023 rok wystartowała

4 mrz.
Jak sprawdzić, ile wyniesie składka na...

Jak sprawdzić, ile wyniesie składka na ubezpieczenie na życie?

03-11-2023
Rozliczanie PIT 36L od podatku liniowego

Rozliczanie PIT 36L od podatku liniowego

24-03-2023
Wielkopolska: do urzędów skarbowych...

Wielkopolska: do urzędów skarbowych wpłynęło już milion PIT-ów...

16-03-2023
Historia złożonych deklaracji - nowa usługa...

Historia złożonych deklaracji - nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym

13-03-2023
Wideo: Twój e-PIT czeka na Ciebie w...

Wideo: Twój e-PIT czeka na Ciebie w e-Urzędzie Skarbowym

23-02-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama