wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Na studia do Konina i Kalisza! Konkurencyjna oferta edukacyjna uczelni z regionu na sesji powiatu tureckieo

Na studia do Konina i Kalisza! Konkurencyjna oferta edukacyjna uczelni z regionu na sesji powiatu tureckieo
 

Żeby zatrzymać tendencję odpływu młodych, wykształconych i gotowych do pracy ludzi z terenu ich małych ojczyzn, trzeba zaoferować im dobrą szkołę i pracę po jej ukończeniu. Jak się okazuje – to możliwe. Podczas środowej sesji Rady Powiatu Tureckiego trzy szkoły wyższe z Konina oraz Kalisza, zaprezentowały swoją ciągle poszerzającą się ofertę edukacyjną.

Przedstawiciele Akademii Nauk Stosowanych, Akademii Kaliskiej oraz Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich pojawili się na sesji absolutoryjnej powiatu aby zaprezentować ofertę swoich ośrodków. Jak się okazuje, mniejsze ośrodki stanowią coraz większą konkurencję dla miast uniwersyteckich, zapewniając studiującym świetną kadrę, ciekawe, ukierunkowane na potrzeby zmieniającego się rynku pracy kierunki, ale z pewnością mniejszą anonimowość.

reklama

Jako pierwszy ofertę Akademii Kaliskiej zaprezentował Łukasz Mikołajczyk, dyrektor administracyjny uczelni, która już od września zmienia swoją nazwę na Uniwersytet Kaliski i wprowadza nowe kierunki – choćby cieszącą się już teraz ogromną popularnością wśród kandydatów, medycynę.

Współpraca z turkowskimi szkołami średnimi, ale i największymi firmami z terenu powiatu tureckiego to od wielu lat domena konińskiej Akademii Nauk Stosowanych. Tworzenie odpowiednich warunków do studiowania, pozwalających na sprawne zaspokajanie wszechstronnych aspiracji edukacyjnych subregionu konińskiego, przygotowanie absolwentów do zaistnienia na rynku pracy oraz uświadomienie potrzeby ciągłego dokształcania i doskonalenia zawodowego to misja uczelni realizowana już od 25 lat. O możliwościach studiowania stacjonarnego na kierunków zarówno licencjackich, inżynierskich, jak i magisterskich, opowiadał rektor uczelni, Artur Zimny.

Marek Waszkowiak – rektor Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich w Koninie, zachęcał do podjęcia nauki w zarządzanej przez niego placówce, w której ofercie znajdują się tak interesujące kierunki jak kryminalistyka, kosmonautyka, obsługa drona. Od tego roku uczelnia proponuje też jednolite kierunki magisterskie – psychologię i prawo.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Niestacjonarne też mogą być bezpłatne

Niestacjonarne też mogą być bezpłatne

20 czerw.
Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę...

Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę edukacyjną przy...

14 maj.
Wyciągamy trupa z szafy. Czy turkowski szpital...

Wyciągamy trupa z szafy. Czy turkowski szpital stanie wreszcie na nogi?

15-11-2023
Profesjonalnie i w dobrej cenie w ANS Konin

Profesjonalnie i w dobrej cenie w ANS Konin

06-11-2023
Nowe kierunki studiów na Akademi Nauk...

Nowe kierunki studiów na Akademi Nauk Stosowanych w Koninie

10-07-2023
25-lecie Akademii Nauk Stosowanych w Koninie

25-lecie Akademii Nauk Stosowanych w Koninie

06-06-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama