piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Stypendia gminy Przykona za osiągnięcie maksymalnego wyniku egzaminu ósmoklasisty

Stypendia gminy Przykona za osiągnięcie maksymalnego wyniku egzaminu ósmoklasisty
 

W Zespole Szkół w Przykonie do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło w tym roku 67 uczniów. Absolwenci poznali swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca odebrali w szkole zaświadczenia o wyniku egzaminu, które muszą złożyć w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a wynik tego egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

Wśród tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół w Przykonie, 7 uczniów osiągnęło maksymalne wyniki egzaminu. Hanna Kujawińska i Amelia Łukasik z klasy 8b oraz Maja Zając z klasy 8c uzyskały 100% z języka angielskiego. Natomiast Kinga Jurkiewicz (klasa 8a), Wiktoria Andrzejewska (klasa 8b), Miłosz Szymański (klasa 8b) oraz Kacper Rosiak (klasa 8c) uzyskali maksymalny wynik egzaminu z matematyki.

reklama

Uczniowie, którzy osiągnęli maksymalne wyniki egzaminu z języka angielskiego lub matematyki, oprócz zaświadczeń o wynikach, otrzymali pamiątkowe statuetki wręczone przez dyrektora Zespołu Szkół w Przykonie, panią Joannę Woźniak-Skopińską, oraz Wójta Gminy Przykona, pana Mirosława Broniszewskiego. Spotkaniu towarzyszyli rodzice uczniów oraz wychowawcy klas ósmych.

Podczas tego spotkania, Wójt Gminy Przykona poinformował obecnych o przyznaniu przez Samorząd Gminy Przykona nagród specjalnych, czyli stypendiów w wysokości 250 zł za uzyskanie maksymalnego wyniku egzaminu ósmoklasisty w 2023 roku.

Nagrody specjalne, czyli stypendia za osiągnięcie maksymalnego wyniku egzaminu ósmoklasisty w 2023 roku, zostały przyznane Hannie Kujawińskiej, Amelii Łukasik, Mai Zając, Kindze Jurkiewicz, Wiktorii Andrzejewskiej, Miłoszowi Szymańskiemu oraz Kacprowi Rosiakowi.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
Podobne artykuły
Szkolny Festyn z okazji Dnia Patrona, Dnia...

Szkolny Festyn z okazji Dnia Patrona, Dnia Dziecka i Dnia Sportu w...

31 maj.
Niezapomniany wieczór uczniów Szkoły...

Niezapomniany wieczór uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 czyli Bal...

21 maj.
Trwają egzaminy ósmoklasistów w turkowskich...

Trwają egzaminy ósmoklasistów w turkowskich podstawówkach

15 maj.
Wideo: Konwencja Wyborcza Powiatowej Koalicji...

Wideo: Konwencja Wyborcza Powiatowej Koalicji Samorządowej: Siła...

14 mrz.
W Psarach będzie nowa szatnia, a może i...

W Psarach będzie nowa szatnia, a może i trybuny. Dotacje na sport...

19 lt.
Trud, zaangażowanie i pasja. Przykona liderem...

Trud, zaangażowanie i pasja. Przykona liderem gmin w powiecie tureckim

1 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama