piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

O klimacie i dla klimatu. Konferencja w Turkowskiej Unii Rozwoju już w poniedziałek

O klimacie i dla klimatu. Konferencja w Turkowskiej Unii Rozwoju już w poniedziałek
 

Już w poniedziałek 29 kwietnia o godzinie 12:00, w siedzibie Turkowskiej Unii Rozwoju w Krwonach, odbędzie się konferencja poświęcona kryzysowi klimatycznemu oraz możliwościom niwelowania jego negatywnych skutków na przykładzie działań w naszym regionie. W ramach konferencji przewidziano wystąpienia ekspertów oraz prezentacje dotyczące współpracy na rzecz ochrony środowiska.

Uroczyste otwarcie konferencji zainicjuje Wójt Gminy Brudzew Cezary Krasowski, oraz Magdalena Ciołek, Prezes Zarządu Turkowskiej Unii Rozwoju. Wśród zaproszonych gości zobaczymy Minister Klimatu i Środowiska, Paulinę Hennig-Kloskę, oraz profesora dr hab. Szymona Piotra Malinowskiego, Dyrektora Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego, założyciela i redaktora serwisu Naukaoklimacie.pl.

Poniedziałkowe wydarzenie rozpocznie prezentacja wystawy multimedialnej dedykowanej grupom zorganizowanym, która powstała na początku bieżącego roku w siedzibie Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. w Krwonach. Konferencja stanowić będzie inaugurację projektu współpracy "Dobre bo nasze", poświęconego zasobom naturalnym naszego obszaru i partnerskiej Lokalnej Grupy Działania – Solna Dolina oraz kryzysowi klimatycznemu, w tym skutkom utraty bioróżnorodności.

reklama

Agenda konferencji przewiduje m.in. wystąpienie Profesora Malinowskiego, który dokona przeglądu zagadnień związanych z kryzysem klimatycznym i utratą bioróżnorodności, podczas gdy samorządowcy z obszaru T.U.R. zaprezentują transformację energetyczną na przykładzie gmin członkowskich. O pozytywnych aspektach rekultywacji terenów pokopalnianych, opowie Mateusz Moszczyński, ornitolog z zamiłowania i wielki miłośnik natury.

Wydarzenie stanowić będzie istotny krok w kierunku budowania świadomości ekologicznej i wspólnego zaangażowania na rzecz ochrony naszej planety.

Konferencja zostanie udostępniona także szerszej publiczności poprzez transmisję online na profilu społecznościowym Stowarzyszenia pod adresem: https://www.facebook.com/turkowskauniarozwoju. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

źródło: LGD Tur

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej...

Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej Unii Rozwoju oraz start...

14 maj.
Listy do redakcji: Paulina Hennig-Kloska -...

Listy do redakcji: Paulina Hennig-Kloska - minister klimatu i środowiska

19 kw.
Bartosik:

Bartosik: "Nie głosujcie na kandydata platformy". Poseł PIS o...

17 kw.
Smaczne i zdrowe gotowanie. Warsztaty z...

Smaczne i zdrowe gotowanie. Warsztaty z Fundacją ze Smakiem!

22 lt.
Mazurek i Król. Spełnieni w swoich pasjach...

Mazurek i Król. Spełnieni w swoich pasjach społecznicy z gminy Kawęczyn

5 lt.
Strategia Turkowskiej Unii Rozwoju najlepsza w...

Strategia Turkowskiej Unii Rozwoju najlepsza w Wielkopolsce! A umowa na...

10 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama