wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Przykona: Grali z Owsiakiem

Przykona: Grali z Owsiakiem - Źródło: www.przykona.pl
Źródło: www.przykona.pl 

W miniony weekend całą Polskę ogarnęło pozytywne zamieszanie, związane z XX Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji przyłączyli się również przykonianie, biorąc udział w licytacjach czy też uczestnicząc w loterii.

Przyłączenie do XX Finału w gminie Przykona wzięły na swoje barki Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Zespołem Szkół w Przykonie. W dniu 5 stycznia miejscowe Gimnazjum gościło przegląd dorobku artystycznego dzieci i młodzieży. O warstwę muzyczną spotkania zadbali również członkowie Orkiestry Dętej, działającej przy GOK pod dyrekcją Janusza Kujawy. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Przykona - Mirosław Broniszewski Zastępca Wójta - Roman Marciniak, Przewodniczący Rady Gminy - Czesław Witczak, radni gminni i powiatowi itd.

reklama

Rzecz jasna musiała odbyć się również stosowna aukcja, by pozyskać środki dla WOŚP. Przykonianie mogli wylicytować min. obrazy wykonane przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół i Gminnego Ośrodka Kultury, obrazy z prywatnej kolekcji Pani Aleksandry Sadłowskiej, Pani Moniki Marek oraz Magdaleny Świtaj, prace przekazane na aukcję przez Panią Wandę Witczak i Henrykę Piechotę czy np. tort ufundowany przez cukiernię Krzysztofa Ogrodowczyka. Równolegle z WOŚP została przeprowadzona zbiórka na nowy wózek dla Mariusza Haraśnego, który od 13 lat jest całkowicie sparaliżowany.

AW
Źródło: www.przykona.pl

Podobne artykuły

"Dobro powraca" do Automobil Klub Turek. Klubowicze...

18 st.
Zręczna aukcja i wiele turkowskich serc dało...

Zręczna aukcja i wiele turkowskich serc dało moc...

12 st.
Przekaż dary na aukcję WOŚP w Turku

Przekaż dary na aukcję WOŚP w Turku

7 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama