czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów: Gminny Dzień Babci i Dziadka

Malanów: Gminny Dzień Babci i Dziadka - Źródło: UG Malanów
Źródło: UG Malanów 

W niedzielne popołudnie 22 stycznia 2012 r. w gościnnych murach restauracji Hacjenda w Malanowie odbyły się gminne obchody Dnia Babci i Dziadka. Podobnie jak w poprzednich latach uroczystość została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Nadzieja”, a patronat nad nią objął Wójt Gminy Malanów Gerard Krzeszewski.  

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało liczne grono Babć i Dziadków, które powitały: Krystyna Sobczak – prezes stowarzyszenia oraz Małgorzata Przygońska – członek zarządu. Dzień Babci i Dziadka to okazja do dziękowania. A powodów jest wiele: opieka i troska, przekazywanie tradycji rodzinnych, wpajanie zasad moralnych. Babcia i Dziadek to wyjątkowi ludzie (bo wiele w życiu przeszli) są przykładem obowiązkowości, pracowitości, cierpliwości i patriotyzmu. W ten szczególny dzień wyrażamy Wam naszą wdzięczności za trud, oddanie i za wszystko co otrzymujemy od Was  na co dzień  - te słowa skierowała do przybyłych prezes stowarzyszenia Krystyna Sobczak.  W imieniu władz samorządowych głos zabrał Ireneusz Augustyniak przewodniczący Rady Gminy w Malanowie, który również podkreślił wkład i zaangażowanie Babć i Dziadków w wychowanie młodego pokolenia i życzył im zdrowia, cierpliwości i pogody ducha. Po życzeniach przyszedł czas na toast oraz na słodki poczęstunek. Miłą niespodzianką były upominki przygotowane przez ŚDS w Miłaczewie, a które wręczyły harcerki z XII drużyny „Iskry”.

reklama

Obchody uświetniły występy artystyczne. Na początku dla świętujących zaśpiewały gimnazjalistki: Kinga Danisz i Natalia Ćwiklińska. Następnie na scenie zagościł kabaret EWG z Doruchowa. Prezentowane przez artystów perypetie z życia seniorów rozbawiły zgromadzoną publiczność do łez. Po występach kabaretowych Babcie i Dziadkowie chętnie wyszli na parkiet, gdzie do tańca zachęcał wodzirej-Sławomir Janelt. Dobra muzyka i humorystyczne prowadzenie imprezy sprawiły, że wszyscy bawili się znakomicie.

Profesjonalna obsługa konferansjera, ciekawy program artystyczny i gościnna sala bankietowa to atuty tegorocznej uroczystości dla Babć i Dziadków. Nie byłoby takiego efektu gdyby nie wsparcie finansowe otrzymane z funduszu sołeckiego wsi Malanów oraz środki z 1% odpisu od podatku dochodowego na konto Stowarzyszenia „Nadzieja”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sołtysowi, radzie sołeckiej i mieszkańcom Malanowa za zrozumienie potrzeb osób starszych. Podziękowania kierujemy pod adresem Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie za przygotowanie wypieków i podarunków dla seniorów. W imieniu Babć i Dziadków dziękujemy także młodzieży gimnazjalnej. 

Podobne artykuły

Wojewoda Wielkopolski ponownie zamyka ŚDS w...

Wojewoda Wielkopolski ponownie zamyka ŚDS w...

26 mrz.
Turek: Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty

Turek: Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty

20-09-2018
Nocą w Tuliszkowie zniszczył bankomat

Nocą w Tuliszkowie zniszczył bankomat

25-07-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama