wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Głosuj na laleczkę z Władysławowa

Głosuj na laleczkę z Władysławowa
 

Dnia 12 stycznia w Szkole Podstawowej we Władysławowie odbyło się głosowanie na najbardziej oryginalną, najciekawszą i najsympatyczniejszą laleczkę wykonaną przez uczniów w ramach projektu „Wszystkie kolory świata”.

„Wszystkie kolory świata” to światowy projekt UNICEF-u, którego celem jest przede wszystkim kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Dodatkowym celem jest zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

reklama

Do akcji przyłączyli się również uczniowie podstawówki we Władysławowie, którzy przygotowywali swoje niezwykłe szmaciane laleczki. Każda z nich miała swoją tożsamość: kraj pochodzenia, kolor skóry, strój a także imię i wiek. Dane te zostały umieszczone w specjalnym „akcie urodzenia”.

Decyzją wszystkich uczniów biorących udział w głosowaniu, liczbą 70 głosów zwyciężyła laleczka z numerem 7 wykonana przez ucznia klasy integracyjnej II a Kamila Pieciaka. Zwycięska laleczka ma na imię Zuzia, pochodzi z Polski, lubi taniec, śpiew, wspólne zabawy z dziećmi. Uwielbia sport i ruch na świeżym powietrzu. Laleczka kocha wszystkie dzieci.

Zachęcamy do oddawania swojego głosu na reprezentantkę Władysławowa na facebookowym profilu UNICEF Poland w zakładce - Wszystkie kolory świata. Nagrodą dla uczniów, który zbiorą największą ilość głosów dla swojej laleczki będzie koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Zapraszam do głosowania! Głosowanie trwa do 20 lutego.

reklama

Koordynator akcji Iwona Kasprzak

Podobne artykuły

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w...

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie

27-02-2020
Mieszkańcy Turku wspólnie zatańczyli dla Jana...

Mieszkańcy Turku wspólnie zatańczyli dla Jana Pawła...

13-05-2019
Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

18-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama