środa 02 grudnia 2020

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

reklama

Wielka uczta muzyki klasycznej w Kunach

Wielka uczta muzyki klasycznej w Kunach
 

Trwający karnawał to czas zabaw, koncertów i muzycznych wieczorów. Taki też wielki i wspaniały wieczór mogli przeżyć mieszkańcy miejscowości Kuny w Gminie Władysławów.

Tam Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kuny i Okolic zorganizowało koncert karnawałowo-walentynkowy pt. "Usta milczą dusza śpiewa - Kochaj mnie". Zaproszony do gminy Władysławów kwartet Folusz z Kalisza, współpracujący z sopranistką Katarzyną Wieczorek, gra muzykę od kameralnej po rozrywkową, od baroku do współczesności. Wykonując koncerty "na poważnie i z przymrużeniem oka" zyskali uznanie słuchaczy w kraju i za granicą np. w Niemczech i na Ukrainie. Wspólnie z sopranistką Katarzyną Wieczorek muzycy przypominają melomanom popularne arie operetkowe i operowe, takie jak "Carmen" Bizeta, "Usta milcza, dusza śpiewa" Lehara czy też piosenki z repertuaru Hanki Ordonówny - ,"Miłość Ci wszystko wybaczy", "Na pierwszy znak".

reklama

W Kunach uczestnicy wydarzenia wysłuchali wielkich dzieł muzycznych, jak choćby Capua - "O sole mio", Kazanecki - walc z filmu "Noce i dnie", Monti - "Czardasz Offenbach", kankan z operetki "Orfeusz w piekle" i inne wielkie utwory. Prowadzącym koncert i głównym organizatorem  wydarzenia był radny powiatowy Henryk Kranc, a dziękować należy także tym wszystkim, którzy przyczynili się to tego wspaniałego wieczoru, przybliżając nas - mieszkańców kun i okolic - do smaku wielkich scen operowych, choćby w naszym kraju. Osobom tym należą się wyrazy szacunku i podziękowania.

W Kunach wystąpili: Katarzyna Wieczorek (sopran) oraz kwartet smyczkowy Folusz: Jacek Fabiniak (I skrzypce), Szymon Półtorak (II skrzypce), Ewa Mizińska (altówka), Iwona Gorgol (wiolonczela).

Opracował: AW

reklama

Notatkę i zdjęcia nadesłał Andrzej Burszewski 

Podobne artykuły

Nowa droga w Kunach. Milionowa inwestycja...

Nowa droga w Kunach. Milionowa inwestycja zakończona.

18 list.
Gmina Władysławów z kolejną inwestycją w ramach...

Gmina Władysławów z kolejną inwestycją w ramach...

28 wrz.
Karnawałowa zabawa w Szkole Podstawowej w Chylinie

Karnawałowa zabawa w Szkole Podstawowej w Chylinie

30 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama