niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

„Inwazja Morsów” już w weekend

„Inwazja Morsów” już w weekend - Źródło: wikimedia.org / Autor: Marek Radziszewski
Źródło: wikimedia.org / Autor: Marek Radziszewski 

W najbliższą sobotę i niedzielę wszyscy amatorzy ruchu na świeżym powietrzu będą mieli okazję skoczyć do przerębla. Na zimową kąpiel zapraszają Gminny Ośrodek Kultury w Przykonie oraz morsy z Uniejowa i Turku.

Imprezę „Inwazja Morsów” postanowił zorganizować – z pomocą Gminy Przykona – Pan Waldemar Chrostek, Turkowianin zażywający zimowych kąpieli od 2009 roku. Cykl dwóch wydarzeń odbędzie się na Zbiorniku wodnym w Przykonie oraz w Uniejowie (przy termach). Co zrobić, bo w dniach 25-26 lutego zanurzyć się w lodowatym zbiorniku? Jak informują Organizatorzy, potrzebny jest zwykły strój kąpielowy, ręcznik oraz karimata czy koc, które przydadzą się podczas przebierania. Warto również zabrać ze sobą obuwie ochronne do pływania oraz skarpety i rękawice neoprenowe(piankowe).

reklama

Sobotnie wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 powitaniem wszystkich śmiałków. Kwadrans później wycięte zostaną w zbiorku przeręble. Po stosownej rozgrzewce nastąpi mroźna kąpiel. Morsy mogą liczyć min. na ciepłe napoje, które rozgrzeją organizm. W samo południe uczestnikom rozdane zostaną certyfikaty.

Kolejna okazja do kąpieli w ekstremalnych warunkach nadarzy się już dzień później, 26 lutego. Tym razem morsy pojawią się na plaży nad Wartą w Uniejowie. Zbiórka odbędzie się o godz. 11:00, a po nieodzownej rozgrzewce o godz. 11:30 będzie można „chlupnąć” do wody.

Kąpiel w zimowych warunkach to wyzwanie, do którego trzeba podejść „z głową”. Jak informują Organizatorzy, ważna jest rozgrzewka, a dopiero po niej można wejść do wody na kilka, kilkanaście minut. Po opuszczeniu akwenu rozgrzewamy się biegając. Co odważniejsi mogą wskoczyć do wody po raz drugi. Co ważne – w czasie przebywania w akwenie nie należy zanurzać dłoni oraz głowy -  woda powinna sięgać do popiersia.

reklama

AW

Podobne artykuły

Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich...

Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich brzegów w...

28 lip.

"MY PSY", czyli wyjątkowy musical na turkowskiej...

17 lip.
Wspólnie dbajmy o nasze środowisko - #trashtag...

Wspólnie dbajmy o nasze środowisko - #trashtag...

28-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama