środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Młodzianów: This is Sparta!

Młodzianów: This is Sparta!
 

W sobotę, 25 lutego w Młodzianowie w gminie Kawęczyn odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia „Sparta”. Podczas spotkania omówiono cele działalności organizacji zapisane w statucie, wybrano Zarząd oraz Komisję Rewizyjną.

Redakcja portalu Turek.net.pl została swego czasu poproszona o bliższe przyjrzenie się sprawie starań o siłownię w Młodzianowie. Jak mogli przekonać się nasi Czytelnicy, początkowo w czasie pertraktacji padło sporo „mocnych” słów, lecz już np. w dniu 2 stycznia wójt deklarował chęć rozmów z grupą walczącą o powrót miejsca do ćwiczeń. Wkrótce potem grupa zainteresowanych spotkała się z Janem Nowakiem, a wyniki dyskusji napawać mogły optymizmem. Wtedy dowiedzieliśmy się, że młodzież najprawdopodobniej będzie mogła ćwiczyć w pomieszczeniu budynku gospodarczego, położonego obok byłej szkoły. Do rodzącej się inicjatywy mieszkańcy Młodzianowa podchodzą w sposób merytoryczny, między innymi zakładając własne stowarzyszenie.

reklama

„Sparta” liczy 23 członków, którzy planują aktywnie działać na terenie gminy Kawęczyn. W celach statutowych „Sparty” znalazły się m.in. działalność w zakresie kultury fizycznej i sportu, aktywnego spędzania wolnego czasu, praca na rzecz lokalnej społeczności oraz umacnianie służącej rozwojowi życia kulturalnego inicjatywy społecznej sołectwa gminy i powiatu.

Podczas zebrania założycielskiego jednogłośnie wybrano Zarząd stowarzyszenia, w którego składzie znaleźli się: Krystian Kardasz – prezes, Michał Kurzawa – wiceprezes, Agnieszka Kurzawa – sekretarz, Krystian Janicki- skarbnik oraz Łukasz Michalski – członek zarządu. Z kolei w składzie Komisji Rewizyjnej znaleźli się: Katarzyna Wieczorek – przewodnicząca, Maciej Smak i Tomasz Staciwa – członkowie.

Spotkanie założycielskie prowadziła Marta Jachimowska doradca ds. NGO z Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych Związku Młodzieży Wiejskiej w Turku, wyjaśniając zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych, możliwości pozyskiwania funduszy na realizację zadań statutowych oraz posiadanych praw i obowiązków, wynikających m.in. z ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Doradczyni zajęła się także przygotowaniem niezbędnej dokumentacji oraz wysłaniem wniosków do Krajowego Rejestru Sądowego w Poznaniu. To już trzecia organizacja pozarządowa powstała w ramach projektu „Aktywni lokalnie - kompleksowe wsparcie dla III sektora i rozwoju organizacji pozarządowych na obszarach wiejskich i miejsko- wiejskich”.

Pomocy w przygotowaniu spotkania założycielskiego „Sparty” udzielił również Krystian Krawczyk, radny powiatowy, któremu serdecznie dziękujemy.

reklama

Już na wiosnę stowarzyszenie „Sparta” otrzyma klucze do swojej siedziby, gdzie nastąpi remont. 

Młodzianów: This is Sparta!

Podobne artykuły

Ważny obowiązek dla stowarzyszeń! Jeżeli go nie...

Ważny obowiązek dla stowarzyszeń! Jeżeli go nie...

28 st.
Gm. Turek: 60 000 zł dla stowarzyszeń, aby...

Gm. Turek: 60 000 zł dla stowarzyszeń, aby...

29-11-2016
W Kawęczynie narzekają, że powiatowych radnych...

W Kawęczynie narzekają, że powiatowych radnych los...

29-09-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama