poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

25°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

"Przed nami wiele do zrobienia"

 

- Przed nami wiele pracy i starań o to, aby miejscowości, w których mieszkamy było ciekawie, aby działo się dużo dobrego – mówił Arkadiusz Knapkiewicz, prezes stowarzyszenia „Szadowiacy”, podczas spotkania założycielskiego, które odbyło się w poniedziałek, 12 marca w gminie Turek. Na listę członków stowarzyszenia wpisały się aż 34 osoby, które mają wiele pomysłów na rozwój Szadowa Pańskiego i Księżego.

Przewodniczącym spotkania założycielskiego został Karol Mac, radny w Gminie Turek, mieszkaniec Szadowa, protokolantem - Marta Jachimowska, z Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych Związku Młodzieży Wiejskiej w Turku, która przedstawiła propozycję statutu dla formującej się organizacji oraz jej podstawowe zasady funkcjonowania.

reklama

– Stowarzyszenie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym jeśli nie prowadzi działalności gospodarczej oraz nie zatrudnia pracowników jest organizacją non profit, co oznacza, że wszystkie pozyskane finanse wydaje na cele statutowe w ramach swojej działalności. Wszyscy działają nieodpłatnie, na rzecz lokalnej społeczności – mówiła doradca ds. NGO.

W kolejnych punktach zebrania przyjęto jednogłośnie następujące uchwały: o powołaniu stowarzyszenia o nazwie „Szadowiacy”, przyjęciu statutu oraz Komitecie Założycielskim. W tajnym głosowaniu wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną. W składzie Zarządu znaleźli się: Arkadiusz Knapkiewicz - prezes, Zbigniew Nowinowski – wiceprezes, Wiesława Karbowa - skarbnik, Mariola Tyczka - sekretarz, Agnieszka Kustosz-Chrostek – członek. Z kolei do składu Komisji Rewizyjnej wybrano: Zbigniewa Kroczewskiego, Helenę Mac oraz Krzysztofa Będkowskiego.

Ustalono również wysokość składki członkowskiej oraz omówiono plany na najbliższe działania m.in. związane z remontem remizy OSP w Szadowie Pańskim, gdzie mieścić się będzie siedziba „Szadowiaków”.

Podobne artykuły

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych...

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych nieruchomości

18 czerw.
Co robić, gdy deweloper nie wywiąże się z umowy?

Co robić, gdy deweloper nie wywiąże się z umowy?

24 mrz.
Czy warto zdecydować się na balkon w domu?

Czy warto zdecydować się na balkon w domu?

5 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama