sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Spotkanie z lekarzem oraz szkieletem "Stefanem"

Spotkanie z lekarzem oraz szkieletem
 

Lekcja z prawdziwym lekarzem ortopedą odbyła się w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie.

W czwartek 7 marca 2012 na zaproszenie Dyrektora Szkoły do Władysławowa przyjechała Pani Anna Majda lekarz ortopeda ze szpitala rejonowego w Turku. Zajęcia zostały zorganizowane dla klas IV, które są świeżo po opanowanym materiale z przyrody na temat budowy człowieka. Głównym tematem zajęć było przedstawieni uczniom zagadnień związanych ze złamaniami kości. Prezentacja odbyła się na nowo zakupionym przez szkołę szkielecie, którego uczniowie nazwali "Stefan".

reklama

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową szkieletu ludzkiego oraz ze złamaniami kości jakie mogą wystąpić u człowieka. Duża ciekawość wśród dzieci wzbudziły przykładowe zdjęcia rentgenowskie oraz materiały do wykonywania gipsu stosowane przy złamaniach. Zajęcia odbyły się w miłej i przyjemnej atmosferze. Serdeczne podziękowania dla pani Anny Majdy składa dyrektor szkoły Daniel Kusz, Pomysł na zaproszenie pani Anny zrodził się podczas pobytu dyrektora w szpitalu gdzie miał zespoloną kość po złamaniu z przemieszczeniem a w lutym miał usuwany gwóźdź śródszpikowy, który stał się rekwizytem podczas wspomnianych zajęć.

Podobne artykuły

Wybory 2018: Kampania Kusza wystartowała w...

Wybory 2018: Kampania Kusza wystartowała w Wyszynie

04-10-2018
Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi...

Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

13-07-2018
Władysławów: Modlitwą i rapem uczcili 3 Maja

Władysławów: Modlitwą i rapem uczcili 3 Maja

03-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama