Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Brudzew: Triumf OSP z Krwon i Chrząblic

Brudzew: Triumf OSP z Krwon i Chrząblic - OSP Krwony I miejsce seniorzy
OSP Krwony I miejsce seniorzy 

W niedzielne popołudnie do Koźmina zjechali się druhowie oraz lokalni pasjonaci strażackich zmagań. W dniu 1 lipca odbyły się w tej miejscowości zawody sportowo–pożarnicze gminy Brudzew. Jak się okazało panowie z OSP w Krwonach wygrali po raz piąty z rzędu, a dziewczyny z Chrząblic obroniły tytuł z ubiegłego roku.

W zawodach wystartowało 12 drużyn w grupie "A" Seniorów, 3 w grupie "C" Kobiet, 2 MDP Chłopców oraz Oldboye z OSP w Kwiatkowie, a poczynania 18 drużyn komentował Władysław Karski. Tradycyjnie już największe emocje wśród widzów, zebranych tłumnie z racji sprzyjającej pogody, wzbudzała rywalizacja w grupie "A". W tej kategorii do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn. Sporego pecha mieli gospodarze czyli OSP Koźmin - druhowie nie ukończyli konkurencji, gdyż ich prądownica zbytnio rozpylała strumień wody i siła uderzenia była za słaba, by "złamać" tarczę. Z kolei OSP Dąbrowa (w ubiegłym roku 2 miejsce) też przepadła w rywalizacji, gdyż zawiódł wąż łącznikowy do motopompy. Zawodnicy OSP Brudzew - w ostatnich latach lądujący w końcu stawki - tym razem wywalczyli miejsce blisko podium, ale nawet bez punktów karnych nie załapali by się na „pudło”. Ostatecznie zwycięski puchar trafił do druhów OSP Krwony. Po ubiegłorocznej wpadce, na podium powrócił Janiszew, a na trzeciej lokacie uplasowali się zeszłoroczni gospodarze zawodów czyli Brudzyń

reklama

W kategorii seniorskich drużyn żeńskich (grupa „C”) starły się ze sobą 3 drużyny. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszły reprezentantki OSP Chrząblice, wyprzedzając Galew i Dąbrowę. Nie tylko rywalizacja drużyn seniorskich dostarczała emocjo przybyłym w niedzielne popołudnie do Koźmina. Na starcie znów pojawiły się MDP, z czego należy się tylko cieszyć i liczyć, że w roku następnym (w Chrząblicach) będzie ich więcej. Póki co młodzież z Brudzewa pokonała rówieśników z Krwon.

Na pewno na lata swój udział w zawodach pamiętać będą OSP Olboye Kwiatków, którzy wystąpili w składzie: Mirosław Jaskuła, Tomasz Jaskuła, Bogumił Łaszkiewicz, Andrzej Mikołajczyk, Andrzej Karolczyk, Dariusz Koszyciasz, Stanisław Włodarczyk, Ignacy Gręda. Pokonali sztafetę i wykonali bojówkę tak samo, jak seniorzy. Za to nagrodzeni zostali burzą oklasków przez publiczność, która odśpiewała im na zakończenie zawodów "100 lat". Wójt, przewodniczący rady oraz wicestarosta nagrodzili ich okolicznościowym pucharem oraz "skrzyneczkami jasnego w butelce". Wszystko to miało swój powód. OSP Kwiatków zakończyła swoje starty w zawodach, gdyż w wyniku eksploatacji węgla brunatnego odkrywki Koźmin remiza została rozebrana, a gospodarstwa mieszkańców wykupione. Sprzęt strażacki druhowie z OSP w Kwiatkowie rozdzielili miedzy jednostki na terenie gminy, a różnoraki dobytek (krzesła, stoły, zastawy stołowe, naczynia kuchenne) powędrował do szkół i jednostek OSP.

Wszelkie informacje dotyczące czasów uzyskanych podczas sztafet i bojówek, punktów karnych itp. znaleźć można w poniższym załączniku, zawierającym dokładne wyniki zawodów.

reklama

Opracował: AW

Pliki do pobrania

Podobne artykuły

Kompletnie pijany chciał ratować kobietę nad...

Kompletnie pijany chciał ratować kobietę nad...

21 lip.
Tydzień seniora w wielkopolskiej KAS

Tydzień seniora w wielkopolskiej KAS

11 mrz.
Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

11-07-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama