środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

24°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Dobra: Strażacka Spartakiada

Dobra: Strażacka Spartakiada - Fot. A. Wszędybył
Fot. A. Wszędybył 

W minioną niedzielę, gdy w Koźminie trwały zawody sportowo–pożarnicze gminy Brudzew, w Dobrej zdecydowano się na nieco inne zmagania. Tamtejsi druhowie zjechali do Piekar, a ich rywalizacja „na luzie" zapewniła doskonałą rozrywkę gościom imprezy.

Standardowe zawody strażackie - mające na celu wyłonić drużyny, które wezmą udział w zmaganiach na szczeblu powiatowym - składają się z takich konkurencji, jak sztafeta czy rozwinięcie bojowe. Spartakiada Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dobra postawiła przed druhami nieco inne zadania. Obserwujący imprezę mogli obejrzeć np. bój w ramach sztafety pokoleniowej 7x50m (2 osoby do 16 lat, 2 osoby w wieku 16 -30, 2 w wieku 30-65 i 1 po 65 roku życia). Druhowie skręcali również linię ssawną na czas, pokonywali ścianę, dmuchali – w miarę możliwości jak najdłużej - w trąbę i oddawali strzały na bramkę w konkursie rzutów karnych. Sporo radości widzom zapewniły takie zadania, jak przemieszczanie wozu strażackiego za pomocą siły mięśni czy konkurencja pokazowa, w czasie której wąż przeciągali prezesi i naczelnicy.

reklama

Gdy widzowie ochłonęli już po emocjach zmagań, przekonali się o sprawności strażaków ochotników i członków drużyn MDP i posilili się przy grillu, przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Te prezentują się następująco:

Spartakiada: I miejsce - OSP Piekary, II miejsce - OSP Żeronice, III miejsce - OSP Dąbrowica;

MDP żeńskie: I miejsce - Dobra, II miejsce - Potworów, III miejsce - Mikulice;

reklama

MDP męskie: I miejsce - Żeronice, II miejsce - Linne, III miejsce - Mikulice.

W przypadku musztry, gdzie oceniane były: przemarsz, meldunek, komendy i zwroty, najlepiej z zadania wywiązały się dziewczyny z Dobrej i chłopcy z drużyny Potworów-Marcinów.

Spartakiadę Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dobra zakończyła zabawa taneczna.

AW

Podobne artykuły

Remont drogi gminnej Dobra - Linne - Ostrówek

Remont drogi gminnej Dobra - Linne - Ostrówek

29 czerw.
Powiat Turecki w hołdzie byłemu Staroście

Powiat Turecki w hołdzie byłemu Staroście

10-08-2020
Dachowanie samochodu dostawczego w Mikulicach

Dachowanie samochodu dostawczego w Mikulicach

06-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama