poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Na Warcie warto

Na Warcie warto
 

Nawet gdy pogoda nie rozpieszcza, należy postawić na aktywny odpoczynek. O tym, że warto poznawać powiat turecki i czerpać energię z piękna lokalnej przyrody niezależnie od aury, przekonała się kolejna grupa śmiałków, która wzięła udział już w VI Powiatowym Spływie Kajakowym rzeką Wartą.

Choć wcześniejsze prognozy przewidywały deszcz, to nie przestraszył on ok. 140 uczestników, którzy chętnie wcześniej zgłosili swój udział, a w sobotni dżdżysty poranek stawili się w miejscu zbiórki.
Kilka minut po godz. 9.00, dwa autokary wypełnione po brzegi, wyruszyły z Turku do Skęczniewa na podbój Warty.

reklama

W związku z niskim stanem wód na rzece, tegoroczne wodowanie kajaków i tym samym start spływu odbył się za drugim progiem rzecznym, w okolicach Księżych Młyn. Po instruktażu bezpiecznego pływania kajakiem przeprowadzonym na brzegu, śmiałkowie zaczęli próbować swych sił już na wodzie.

Wyposażeni w kapoki, wiosła oraz z zabezpieczeniem przeciwdeszczowym, jak się później okazało niepotrzebnym, wyruszono w ok. 16 kilometrową trasę w kierunku Uniejowa. Pierwszy odcinek minął pod znakiem częstych mielizn oraz wystających korzeni, które dla niespełna 70 kajaków na wodzie były nie lada wyzwaniem.

Po krótkim odpoczynku regenerująco-wzmacniającym, przygotowanym dla kajakarzy przez Nadleśnictwo Turek (współorganizatora imprezy), wyruszyliśmy na drugi ponad półtoragodzinny etap trasy z metą na plaży w Uniejowie.

reklama

Na koniec, na wszystkich uczestników biorących udział w spływie czekała jeszcze jedna atrakcja –godzinny pobyt na Termach Uniejów. Wypoczęci i zrelaksowani do Turku wrócili ok. godz. 17.00.

Starostwo Powiatowe w Turku jako główny organizator imprezy, serdecznie dziękuje: Nadleśnictwu Turek, Tureckiemu Towarzystwu Turystycznemu, Komendzie Powiatowej PSP w Turku, ratownikom WOPR i ratownikowi medycznemu - za pomoc w organizacji spływu.

materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Turku

Podobne artykuły

Gmina Dobra przyjacielem pszczół

Gmina Dobra przyjacielem pszczół

20 kw.
Mieszkańcy DPS Skęczniew zaopiekowani i bezpieczni

Mieszkańcy DPS Skęczniew zaopiekowani i bezpieczni

6 kw.
Niegroźny pożar w Kościele pw. Świętej Trójcy w...

Niegroźny pożar w Kościele pw. Świętej Trójcy w...

11 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama