wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

W Brudzewie postawili na sport i młodzież

W Brudzewie postawili na sport i młodzież
 

Jesteśmy przecież jeszcze tacy młodzi, mamy wszystko co do szczęścia nam potrzeba: wielki talent, przyjaźń, miłość...” - śpiewali w sobotę 29 września uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie, przed którymi otworzyły się jeszcze bardziej obiecujące perspektywy rozwoju. Wtedy to przy wspomnianej placówce edukacyjnej został uroczyście oddany do użytku zespół boisk, których koszt budowy przekroczył 1 mln 250 tys. zł.

Ranga wydarzenia spowodowała, że na boiskach pojawili się - byli i obecni - uczniowie placówki, rodzice, pracownicy oświatowi, samorządowcy, urzędnicy i inni zainteresowani tym jakże przyjemnym dla Brudzewa i jego mieszkańców wydarzeniem. Choć zazwyczaj początek tego typu uroczystości należy do szacownych gości, tym razem pierwszeństwo miała szkolna młodzież, która zaprezentowała się wszystkim przybyłym w przygotowanym na tę okazję programie artystycznym.  Nie zabrakło w nim wierszy i piosenek o tematyce sportowej, a uczniowie zespołu szkół wybiegli także na boisko, by zademonstrować swą fizyczną sprawność podczas wykonania układów taneczno-choreograficznych. – Jesteśmy szkołą, która stara się rozwijać w uczniach ich pasje. Dbamy o rozwój fizyczny, nie zapominając o nauce. Sport to przecież lekcja wychowania, zarazem dobra zabawa, ucząca zdrowej rywalizacji, umiejętności wygrywania, a także ponoszenia porażki z godnością – o tym jak ważna jest dbałość są rozmaite aspekty życia dzieci i nastolatków mówiła dyrektor Zespołu Szkolno–Gimnazjalnego w Brudzewie - Agnieszka Ordon. Na dowód owego sportowego zapału, przyszli użytkownicy boisk złożyli ślubowanie korzystania z nowoczesnego obiektu w duchu fair play.

reklama

Najmniejszych wątpliwości co do słuszności inwestycji nie miał wójt Cezary Krasowski: – To miejsce będzie funkcjonowało nie tylko w godzinach pracy szkoły, ale także w porach późniejszych, będzie dostępne dla dzieci, dla dorosłych, absolwentów i rodziców. Gratuluję przede wszystkim uczniom tego, że od teraz mają do swej dyspozycji boisko o standardzie  wręcz europejskim. Ja i moje pokolenie takich warunków do rozwoju nie mieliśmy. (…) Niech na tym boisku będzie głośno, bo wtedy zło, które nigdy nie śpi, będzie cicho. W dalszej części uroczystości wójt wraz z dyrektor ZSG odebrali od szeregu gości podarki (piłki itp.), po czym uczniowie brudzewskiej placówki edukacyjnej dokonali symbolicznego przecięcia szarfy, a cieszący oko teren poświęcił ks. kanonik Zbigniew Wróbel.

W skład oddanego oficjalnie do użytku terenu przy ZSG w Brudzewie wchodzi boisko wielofunkcyjne (przeznaczone do gry do piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa), pokryte trawą syntetyczną boisko piłkarskie oraz obiekt do treningów lekkoatletycznych o nawierzchni z trawy naturalnej. Jak informuje Urząd Gminy Brudzew, wartość całego zadania to 1 250 502,24 zł, z czego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - działanie "Odnowa i rozwój wsi" pozyskano dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł.

AW

Podobne artykuły

Malanów: Deblowe zmagania tenisistów

Malanów: Deblowe zmagania tenisistów

05-09-2016
Tenisowy turniej uświetnił Dni Turku i Gminy Turek

Tenisowy turniej uświetnił Dni Turku i Gminy Turek

30-05-2016
Tenisiści rozpoczęli sezon. Bednarek zwycięzcą...

Tenisiści rozpoczęli sezon. Bednarek zwycięzcą XXXV...

12-05-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama