środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

U Zająca 5,50 zł za śmieci

U Zająca 5,50 zł za śmieci
 

Mieszkańcy Turku mogą tylko pomarzyć o takich propozycjach miesięcznych stawek opłat za odbiór odpadów, jakie zafundowali swym wyborcom podczas XXVIII sesji samorządowcy z gminy Władysławów. Ci – niejednogłośnie – uznali za odpowiednie kwoty w wysokości 5,50 i 10 zł, choć założenia te za mało realne uznał np. wójt Krzysztof Zając.

20 zł od osoby za śmieci niesegregowane i 14,80 zł za poddane selekcji – nasi stali Czytelnicy doskonale pamiętają, że pierwotnie takimi stawkami miesięcznymi opłat za odbiór śmieci chciano „uszczęśliwić” turkowian, a ostatecznie skończyło się na 13,10 zł i 17,00 zł. W piątkowe popołudnie radni z Władysławowa musieli również pochylić się nad projektem uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustanowienia odpowiednich stawek. Te naliczane miały być także „od głowy” i wynosić 8,58 zł (dla osób nieco bardziej dbających o ekologię) oraz 11,67 zł (dla władysławowian nie zajmujących się segregacją). Propozycje te okazały się jednak zbyt wygórowane chociażby dla Józefa Szustakowskiego.

reklama

To jest ważna uchwała. W czwartek było wspólne posiedzenie komisji. W dniu wczorajszym zaproponowana została stawka za odpady komunalne niesegregowane - 10 zł, jeśli chodzi o odpady segregowane to 5,50zł. Musimy nauczyć ludzi właśnie segregować. Musimy pokazać, jaka to jest różnica, że to się opłaca. Stąd ja również dzisiaj proponuję stawkę 10 i 5,50zł – mówił samorządowiec. Nie wszystkie osoby obecne na sali obrad Urzędu Gminy podzielały entuzjazm radnego, a niektórzy mówili wprost o tym, że tak niskie stawki może i odciążą rodziny wielodzietne, ale zarazem niewątpliwie odbiją się na budżecie gminy. Z kolei wójt Zając wskazane przez Józefa Szustakowskiego stawki nazwał nierealnymi. Włodarz bronił kwot, zaproponowanych przez podległych mu urzędników: – Są to stawki obliczane na podstawie materiałów, które zebraliśmy, na podstawie realnych obliczeń budynków komunalnych, które mamy pod sobą.

Pomimo wszelkich różnic poglądów w tym temacie, jak zwykle wszystko rozstrzygnęło się w czasie głosowania. Wtedy to za wprowadzeniem do projektu uchwały poprawek, proponujących opłaty miesięczne na poziomie  5,50zł i 10 zł opowiedziało się 11 radnych, a 4 wstrzymało się od głosu. Podczas "ostatecznego" głosowania nad projektem uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek tej opłaty, 12 samorządowców był "za", a od głosu wstrzymały się 3 osoby.

AW

Podobne artykuły

Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

24-07-2020
Nowe stawki i zasady odbioru śmieci w gminie...

Nowe stawki i zasady odbioru śmieci w gminie...

04-01-2020
Przykona: Kończąc kadencję podnieśli podatki....

Przykona: Kończąc kadencję podnieśli podatki. Na...

30-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama