poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów: Nie pograją na GrąbArenie

Malanów: Nie pograją na GrąbArenie
 

W miniony wtorek, podczas XXVII sesji rady Gminy Malanów, swoją unikalną nazwę mógł otrzymać znajdujący się w Grąbkowie kompleks sportowo-rekreacyjny. Tak się jednak nie stało, gdyż propozycja miłośników uprawiania sportu nie znalazła uznania w oczach samorządowców.

W Grąbkowie, za strażnicą tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, usytuowane jest boisko trawiaste do piłki nożnej, przy którym znajduje się również boisko do beach soccera oraz plac zabaw. W czasie wtorkowych obrad malanowskich samorządowców okazało się, że zrodziła się inicjatywa nadania miejscu unikatowej nazwy. Miał nią być neologizm „GrąbArena”. Podjęcie takiego kroku miało – zdaniem inicjatorów działania – zapobiec przylgnięciu do tegoż miejsca piłkarskich potyczek „łatki” boiska za remizą.

reklama

Jest uchwała zebrania wiejskiego mieszkańców miejscowości Grąbków. Są tam ludzie podpisani nie tylko młodzi. Miejscowość może być przecież oryginalna – mówił Rafał Kąciak, sołtys Gąbkowa. Jego słowa nie trafiły jednak do część samorządowców. Niektórzy mówili wprost o tym, że „GrąbArena” to nazwa zbyt wyniosła itp. – Mam pytanie. W Grąbkowie będzie się wam lepiej żyło, jak będziecie mieli arenę? To jest takie... arena się kojarzy z czymś wielkim – wyraził swoją opinię radny Karol Płóciennik.

Podczas głosowania nad projektem uchwały w sprawie nadania nazwy obiektowi sportowo-rekreacyjnemu we wsi Grąbków 3 radnych było "za", 6 samorządowców wyraziło sprzeciw, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

AW

Malanów: Nie pograją na GrąbArenie

Podobne artykuły

Który projekt wybiorą mieszkańcy? Znamy zadania...

Który projekt wybiorą mieszkańcy? Znamy zadania...

16 wrz.
Inwestycja przy Parkowej zakończona. Nowe...

Inwestycja przy Parkowej zakończona. Nowe boisko,...

10-11-2017
Boisko w budowie

Boisko w budowie

20-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama