poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Uczniowie uczcili pamięć weterana

Władysławów: Uczniowie uczcili pamięć weterana - Foto: SP Władysławów
Foto: SP Władysławów 

22 stycznia 2013 r. minęła 150 rocznica wybuchu jednego z największych powstań w dziejach Polski, mianowicie Powstania Styczniowego. Do dziś ten zryw niepodległościowy budzi wiele kontrowersji mając po swej stronie tyle samo zwolenników ile przeciwników.

W związku z tym ważnym wydarzeniem uczniowie naszej szkoły odwiedzili grób weterana wspomnianego powstania. Otóż Franciszek Jankowski przyłączył się do powstańców, a po jego zakończeniu powrócił w rodzinne strony i dożył 99 lat. Uczniowie chcąc oddać hołd wszystkim powstańcom zapalili na grobie pana Jankowskiego znicze i złożyli kwiaty odśpiewali także hymn narodowy.

reklama

Echa Powstania Styczniowego w związku z przynależnością od 1815 r. ziem powiatu tureckiego do Królestwa Polskiego przebrzmiewają także przez historię Władysławowa i okolic, w związku z tym prezentujemy poniżej kilka faktów dotyczących tego zrywu.

Powstanie styczniowe na ziemiach powiatu tureckiego

Anna Płóciennik, SP we Władysławowie

Podobne artykuły

Oddali hołd zamordowanym rodakom. 83. rocznica...

Oddali hołd zamordowanym rodakom. 83. rocznica...

20 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama