Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Wszystkie kolory świata

Władysławów: Wszystkie kolory świata
 

W listopadzie 2012 r. SP we Władysławowie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Akcja ta to globalny projekt UNICEF, w którym zadaniem uczniów jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Uczniowie włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju. W tym roku uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, wykonując 36 laleczek. Spośród uszytych laleczek wybrana została jedna, która według społeczności szkolnej jest najoryginalniejsza. W głosowaniu wygrała lalka - z nr 16 przygotowana przez dzieci z oddziału przedszkolnego „Skrzaty”. Jest to harcerka - Natalka lubiąca wspólne zabawy, pląsy i rajdy piesze. Jeśli społeczność odda dużą liczbę głosów na Facebooku na reprezentantkę Władysławowa, to nagrodą będzie koncert Majki Jeżowskiej w tamtejszej podstawówce.

reklama

O planowanej akcji w , uczniowie dowiedzieli się w czasie apelu szkolnego. Później na godzinach wychowawczych poszczególne klasy przedstawiały prezentacje dotyczące wybranych przez siebie państw – szczególną uwagę poświęcono życiu i zwyczajom ludności zamieszkującej te kraje. Kolejnym etapem naszych działań było szycie laleczek wg otrzymanych szablonów.

W dniu 19.02.2013 r. w zorganizowano uroczystość integrującą całe środowisko lokalne z dużym udziałem dzieci, rodziców i zaprzyjaźnionych rodzin, gdzie laleczki znalazły „nowy dom” trafiając do dzieci, które kupiły te dzieła sztuki. Zgodnie z zasadami akcji rodzice i dzieci mogli zaopiekować się wybrana laleczką wpłacając na rzecz UNICEF minimum 10 zł. Z akcji udało się zebrać 1675 zł. Taką kwotę przesłaliśmy na konto UNICEF Polska. Jak widać suma ogromna - serca wielkie. W ten sposób uratowane życie 167 afrykańskim dzieciom, bowiem koszt jednej szczepionki to 10 zł

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wykazali się szczodrością, hojnością i zaangażowaniem w realizację projektu, a także p. Iwonie Szymczak, Barbarze Drzewieckiej i Ewie Szczecińskiej za wspólne zorganizowanie aukcji charytatywnej.


Koordynatorzy akcji:
Iwona Kasprzak
Alicja Kaszyńska

reklama
2
3
4

Podobne artykuły

Władysławów: Gminny Dzień Dziecka z indianami i...

Władysławów: Gminny Dzień Dziecka z indianami i wojami

10-06-2018
III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

22-05-2018
Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej...

Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej nr 5

07-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama