sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

21°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 5

Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 5
 

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 obchodzono Święto Patrona - organizacji UNICEF. Uczniowie klas starszych przygotowali akademię, podczas której przybliżyli historię Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci oraz przypomnieli prawa dzieci i ich obowiązki.

Ciekawym elementem uroczystości były wiersze napisane i wyrecytowane przez uczniów : Natalię Nowinowską , Aleksandrę Gomułkę, Jacka Wroniaka, Kacpra Perlicha z klasy VII D i Wiktora Bąkowskiego z klasy II A gimnazjalnej. Tego dnia w budynku B można było również obejrzeć wystawy poświęcone aktywności UNICEF-u, a Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na cel charytatywny.

reklama

Klasy I – III uczciły to ważne święto, nazywane także imieninami szkoły, piosenką, tańcem i wspólną zabawą Dla najmłodszych była to okazja, aby wcielić się w rolę wolontariusza i zbiórką przysłowiowej złotówki wesprzeć działania UNICEF.

Gościem obchodów Święta Patrona był aspirant sztabowy Jarosław Matuszak z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku, który przypomniał uczniom o możliwości pomocy, jaką służą strażnicy prawa w naszym mieście.

Uroczystość dla najmłodszych przygotowały panie: Lilla Włodarczyk, Urszula Ogińska z klasami III B i II B, a apel dla starszych uczniów panie : Emilia Wyrwa i Beata Grzelka .

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Wakacje, wakacje czas zacząć!  W

Wakacje, wakacje czas zacząć! W "piątce" zakończyli...

29 czerw.
Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci...

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i...

21 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama