sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 5

Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 5
 

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 obchodzono Święto Patrona - organizacji UNICEF. Uczniowie klas starszych przygotowali akademię, podczas której przybliżyli historię Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci oraz przypomnieli prawa dzieci i ich obowiązki.

Ciekawym elementem uroczystości były wiersze napisane i wyrecytowane przez uczniów : Natalię Nowinowską , Aleksandrę Gomułkę, Jacka Wroniaka, Kacpra Perlicha z klasy VII D i Wiktora Bąkowskiego z klasy II A gimnazjalnej. Tego dnia w budynku B można było również obejrzeć wystawy poświęcone aktywności UNICEF-u, a Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na cel charytatywny.

reklama

Klasy I – III uczciły to ważne święto, nazywane także imieninami szkoły, piosenką, tańcem i wspólną zabawą Dla najmłodszych była to okazja, aby wcielić się w rolę wolontariusza i zbiórką przysłowiowej złotówki wesprzeć działania UNICEF.

Gościem obchodów Święta Patrona był aspirant sztabowy Jarosław Matuszak z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku, który przypomniał uczniom o możliwości pomocy, jaką służą strażnicy prawa w naszym mieście.

Uroczystość dla najmłodszych przygotowały panie: Lilla Włodarczyk, Urszula Ogińska z klasami III B i II B, a apel dla starszych uczniów panie : Emilia Wyrwa i Beata Grzelka .

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli naukę....

28 czerw.
Uczeń SP5 nagrodzony w konkursie

Uczeń SP5 nagrodzony w konkursie "Dzieci bajki piszą"

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama