piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Podstawówka doceniona

Władysławów: Podstawówka doceniona
 

W czwartek 7 marca, w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej odbyła się uroczysta gala II edycji konkursu "Mam 6 lat", zorganizowanego przez Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs adresowany był do rad rodziców przedszkoli i szkół podstawowych oraz uczniów klas 1-3, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat. Uczestników nagrodzono w trzech kategoriach: "Przyjaźnie z przedszkola do szkoły", "Sześciolatek w przyjaznej szkole" oraz "Mam 6 lat i potrafię".

reklama

Na uroczystości obecni byli wojewoda wielkopolski Piotr Florek oraz wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak Program artystyczny przygotowały sześciolatki z Poznańskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego.

Laureaci konkursu wezmą teraz udział w ogólnopolskiej gali konkursów Warszawie.

W kategorii "Sześciolatek w przyjaznej szkole", Szkoła Podstawowa we Władysławowie zajęła III miejsce w Wielkopolsce, Dyrektor Daniel Kusz, Przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Wągiel oraz nauczycielka Elżbieta Kałużna wraz z uczniem Jakubem Szadkowskim, któremu towrzyszyła mama Ania otrzymali ogromną paczkę z pomocami edukacyjnymi dla 6-latków.

Szczególnym wyróżnieniem było otrzymanie przez szkołę jako jedną z 3 w Wielkopolsce certyfikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Przyjazna dla sześciolatka". Ponadto praca konkursowa opisana przez Radę Rodziców i Dyrekcję szkoły powędruje na etap centralny konkursu.

reklama

Wśród działań, które zostały opisane przez szkołę jest zakup materacy, dywaników do klas, wyposażenie szkoły w salę Radosna Klasa, analiza przygotowania szkoły na przyjęcie sześciolatków przygotowana przez koło naukowe Wyższej Szkoły Pedagogicznej.

2
3
4
5

Podobne artykuły

Czy nadal opłaca się inwestować w nieruchomości...

Czy nadal opłaca się inwestować w nieruchomości w...

20 paźd.
Weź udział w piątkowej ankiecie! ZIT pozwoli na...

Weź udział w piątkowej ankiecie! ZIT pozwoli na...

7 lip.
Przedszkolaki lubią śpiewać i malować, czyli...

Przedszkolaki lubią śpiewać i malować, czyli 18....

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama