sobota 12 czerwca 2021

Gwidona, Leonii, Niny

25°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Podstawówka doceniona

Władysławów: Podstawówka doceniona
 

W czwartek 7 marca, w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej odbyła się uroczysta gala II edycji konkursu "Mam 6 lat", zorganizowanego przez Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs adresowany był do rad rodziców przedszkoli i szkół podstawowych oraz uczniów klas 1-3, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat. Uczestników nagrodzono w trzech kategoriach: "Przyjaźnie z przedszkola do szkoły", "Sześciolatek w przyjaznej szkole" oraz "Mam 6 lat i potrafię".

reklama

Na uroczystości obecni byli wojewoda wielkopolski Piotr Florek oraz wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak Program artystyczny przygotowały sześciolatki z Poznańskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego.

Laureaci konkursu wezmą teraz udział w ogólnopolskiej gali konkursów Warszawie.

W kategorii "Sześciolatek w przyjaznej szkole", Szkoła Podstawowa we Władysławowie zajęła III miejsce w Wielkopolsce, Dyrektor Daniel Kusz, Przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Wągiel oraz nauczycielka Elżbieta Kałużna wraz z uczniem Jakubem Szadkowskim, któremu towrzyszyła mama Ania otrzymali ogromną paczkę z pomocami edukacyjnymi dla 6-latków.

reklama

Szczególnym wyróżnieniem było otrzymanie przez szkołę jako jedną z 3 w Wielkopolsce certyfikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Przyjazna dla sześciolatka". Ponadto praca konkursowa opisana przez Radę Rodziców i Dyrekcję szkoły powędruje na etap centralny konkursu.

Wśród działań, które zostały opisane przez szkołę jest zakup materacy, dywaników do klas, wyposażenie szkoły w salę Radosna Klasa, analiza przygotowania szkoły na przyjęcie sześciolatków przygotowana przez koło naukowe Wyższej Szkoły Pedagogicznej.

Podobne artykuły

Michała szuka już cała Polska. Nowe informacje...

Michała szuka już cała Polska. Nowe informacje z...

21-01-2019
Wybory 2018: Kampania Kusza wystartowała w...

Wybory 2018: Kampania Kusza wystartowała w Wyszynie

04-10-2018
Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi...

Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

13-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama