sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Sprawdź top 5 kierunków w szkole policealnej GoWork w Poznaniu, które zapewnią Ci pracę!

Sprawdź top 5 kierunków w szkole policealnej GoWork w Poznaniu, które zapewnią Ci pracę!
 

W dobie dynamicznych zmian na rynku pracy, wybór odpowiedniego kierunku edukacji może być kluczowy dla przyszłej kariery zawodowej. Kursy oferowane przez szkołę GoWork w Poznaniu są doskonałym wyborem dla tych, którzy pragną zdobyć solidne fundamenty zawodowe i znaleźć stabilne zatrudnienie. Poznaj top 5 kierunków, które cieszą się największym zainteresowaniem i zapewniają szerokie perspektywy zawodowe na rynku pracy w Poznaniu.

Na jakie zawody jest największe zapotrzebowanie na rynku pracy w Poznaniu?

Poznański rynek pracy dynamicznie się rozwija, a obecnie poszukiwani są przede wszystkim specjaliści z branży technicznej, medycznej oraz kosmetycznej. Zawody takie jak opiekun medyczny, technik masażysta czy dietetyk cieszą się szczególnym zainteresowaniem ze względu na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tych dziedzinach. W mieście bardzo dobrze ma się również sektor usługowy. Wiele ofert pracy jest skierowanych do techników usług kosmetycznych, fryzjerów i sprzedawców. Swój renesans przeżywa także branża stomatologiczna, co widać po zapotrzebowaniu nie tylko na wykwalifikowanych lekarzy dentystów, ale również asystentki i higienistki stomatologiczne.

reklama

Poznaj top 5 kierunków w szkole policealnej GoWork w Poznaniu

Jeśli chcesz wstrzelić się w wymagania rynku pracy w stolicy Wielkopolski, musisz postawić na odpowiednią edukację. Pomóc może tu Szkoła Policealna GoWork, która oferuje wyłącznie przyszłościowe kursy. Szczególną popularnością cieszy się 5 następujących kierunków:

  1. Asystentka stomatologiczna z ortodoncją: Ten kierunek przygotowuje słuchaczy do pracy w gabinecie stomatologicznym i pomocy lekarzom dentystom podczas różnorodnych zabiegów stomatologicznych, w tym w obszarze ortodoncji. Program nauczania obejmuje m.in. przygotowanie gabinetu stomatologicznego do zabiegów, asystowanie przy badaniach, pomoc w wykonywaniu zdjęć rentgenowskich oraz prowadzenie dokumentacji pacjenta. 

  2. Masaż z rehabilitacją: Ten kierunek przygotowuje słuchaczy do pracy jako masażyści specjalizujący się w różnorodnych technikach masażu, które mają na celu poprawę kondycji fizycznej i relaksację pacjenta. Dodatkowo, program nauczania obejmuje podstawy rehabilitacji ruchowej oraz współpracę z fizjoterapeutami w procesie rekonwalescencji po kontuzjach lub zabiegach chirurgicznych. Więcej informacji na temat tego kierunku znajduje się na stronie: https://policealna.gowork.pl/poznan/masaz-z-rehabilitacja.

  3. Higienistka stomatologiczna: Kierunek higienistka stomatologiczna przygotowuje słuchaczy do pracy w gabinecie dentystycznym, placówkach oświatowych lub pracy na własny rachunek. Obejmuje naukę niektórych zabiegów profilaktyczno-leczniczych, takich jak piaskowanie, skaling czy lakowanie zębów oraz zabiegów związanych z implantologią.

    reklama
  4. Opiekun medyczny: Ten kierunek przygotowuje słuchaczy do pracy w obszarze opieki nad osobami potrzebującymi wsparcia i codziennej pomocy. Słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu podstawowych czynności pielęgnacyjnych, udzielania pierwszej pomocy, obsługi urządzeń medycznych oraz komunikacji z pacjentem. Praktyki zawodowe pozwalają na zdobycie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, chorymi lub niepełnosprawnymi.

  5. Kosmetologia z liftingiem rzęs: Słuchacze tego kierunku uczą się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i relaksacyjnych. Dowiadują się również, jak rozpoznać różne typy cery, uczą się działania różnych preparatów, a także wykonywania manicure, pedicure i liftingu rzęs - zabiegu, na który w ostatnim czasie jest ogromny popyt.

Dlaczego warto wybrać szkołę policealną GoWork w Poznaniu?

Szkoła GoWork daje realną szansę na zdobycie przyszłościowego zawodu. Nauka obejmuje rozmaite kierunki, na przykład medyczne, administracyjne czy IT. Kształcenie odbywa się w branżach, na których przedstawicieli jest największe zapotrzebowanie na poznańskim rynku pracy. Co więcej, najbardziej popularne kierunki można ukończyć w szkole policealnej GoWork całkowicie bezpłatnie i w ciągu dwóch, trzech lub czterech semestrów (w zależności od kursu) uzyskać niezbędne do pracy kwalifikacje. Bowiem w edukacja kończy się zewnętrznym egzaminem państwowym, który uprawnia do wykonywania zawodu zarówno w kraju, jak i za granicą. Absolwenci szkoły policealnej GoWork bez większych problemów znajdują pracę i otrzymują atrakcyjne wynagrodzenia. Do tego uczą się w trybie, jaki najbardziej im odpowiada, mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu, a do rozpoczęcia nauki nie muszą mieć matury.    

źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Rozważasz przebranżowienie? Sprawdź kierunki...

Rozważasz przebranżowienie? Sprawdź kierunki medyczne w szkole...

6 maj.
Zawód Opiekunki w Niemczech - pierwszy krok na...

Zawód Opiekunki w Niemczech - pierwszy krok na drodze zawodowego rozwoju

7 mrz.
Gdzie z dzieckiem w Poznaniu – najlepsze...

Gdzie z dzieckiem w Poznaniu – najlepsze miejsca na rodzinne wycieczki

06-12-2023
Szefie, porozmawiajmy o podwyżce - techniki...

Szefie, porozmawiajmy o podwyżce - techniki negocjacji, które musisz...

12-10-2023
Co oferuje rynek pracy w Koninie?

Co oferuje rynek pracy w Koninie?

23-03-2023
Opieka osób starszych w Niemczech. Jakie...

Opieka osób starszych w Niemczech. Jakie kompetencje musi posiadać...

16-01-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama