wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

KOW mówi ''nie'' nagonce na Zająca

KOW mówi ''nie'' nagonce na Zająca
 

Sprawa władysławowskiego „Orlika” i zarzutów stawianych przez prokuraturę Krzysztofowi Zającowi od dłuższego już czasu rozbudza wyobraźnię czytelników lokalnych mediów. Przeciw atakom na włodarza gminy występują członkowie Komitetu Obrony Wójta.

Teoretycznie powstanie kompleksu Moje Boisko „Orlik 2012” we Władysławowie miało być powodem do radości dla lokalnej społeczności, tymczasem dla kilku osób stało się źródłem poważnych kłopotów. Zdaniem Prokuratury Okręgowej w Koninie realizacja inwestycji, jaką była budowa kompleksu, naraziła tę gminę na straty w wysokości ok. 309 tys. zł. W związku z tym prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom – inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy oraz włodarzowi wspomnianego samorządu.

reklama

Murem za Krzysztofem Zającem staje Komitet Obrony Wójta. Jak wyjaśnia jeden ze związanych z przedsięwzięciem samorządowców – Marian Bońka, wielu mieszkańców gminy pozytywnie ocenia działania włodarza i ma już dość ataków, przypuszczanych na niego przez politycznych oponentów. Jak zauważa radny z Tarnowskiego Młyna, wójt Zając piastuje swoją funkcję już 10 lat, a niemożność usunięcia go z tego stanowiska po prostu skłania niektóre osoby do działań w stylu "wszystkie chwyty dozwolone".

Komitetowi Obrony Wójta udało się zebrać około 800 podpisów, a owa lista trafi do sądu, prokuratury oraz rzecznika praw obywatelskich. Jak zauważa Marian Bońka, celem działania nie jest np. wywieranie nacisku na prokuraturę, ale raczej przeciwstawienie się poczynaniom przeciwników Krzysztofa Zająca i prowadzonej przez nich polityczno-samorządowej nagonce.

AW

Podobne artykuły

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia....

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia. Pracownik...

23-10-2020
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama