środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Fiołkowa tonie w błocie

Fiołkowa tonie w błocie
 

Błoto, woda, koleiny – czy ktoś na styku Turku i gminy Turek wytyczył odcinek offroadowego rajdu? Niestety nie – tak po prostu prezentuje się obecnie krajobraz ulicy Fiołkowej.

Po raz kolejny na wołający o pomstę do nieba stan lokalnych szlaków komunikacyjnych zwrócił nam uwagę pewien Czytelnik. Mieszkaniec posesji przy – znajdującej się na granicy gminy Turek i miasta Turek – ul. Fiołkowej wprost mówi o tym, że ową ulicą praktycznie nie sposób przejechać autem, więc trzeba je zostawiać uprzednio wcześniej, zamiast po ludzku podjechać pod własny dom. Z kolei piesze wycieczki wiążą się z ubraniem kaloszy. Tak oto ludzie żyjący przy tejże drodze muszą wciąż borykać się  z trudnościami podczas banalnego wyjścia do pracy czy odtransportowania dziecka do przedszkola.

reklama

Jak zauważa nasz Czytelnik, nie dość że drogę spowijają masy błota pośniegowego, to jeszcze przepływa przez nią strumień wody, mający swe źródło w pobliżu ogródków działkowych. Jako kolejną przyczynę takiego stanu rzeczy mężczyzna podaje fakt wykopania na wierzch gliny podczas prac wodociągowych, co skutecznie utrudnia życie osobom uczęszczającym Fiołkową.

Zbulwersowany Czytelnik uskarża sie na to, że o ile gmina Turek prowadziła w ostatnich latach jakieś działania (przejazd równiarki itp.), to już władze Turku ze swej strony nie podjęły jakichkolwiek kroków, które mogłyby doprowadzić do polepszenia takiego stanu rzeczy.

AW
Fot. M. Derucki

Podobne artykuły

Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia od...

Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia od...

23-06-2019
Bal Karnawałowy dla dzieci i młodzieży

Bal Karnawałowy dla dzieci i młodzieży

16-02-2019
Gmina, która dusi Turek

Gmina, która dusi Turek

04-08-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama