środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Troszczą się o cieki wodne

Troszczą się o cieki wodne
 

Zaniedbane koryta rzek i podtopienia to bez wątpienia zagadnienia, które spędzają sen z powiek niejednego samorządowca. Na szczęście lokalni włodarze podejmują stosowne działania, o czym można było się przekonać w dniu 15 kwietnia w Kolnicy.

W miniony poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury "Wozownia" odbyło się spotkanie w sprawie planów konserwacyjnych cieków wodnych na terenie powiatu tureckiego i kolskiego. Na owo wydarzenie uczestników zaprosili wójt gminy Brudzew – Cezary Krasowski oraz członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski.

reklama

Sednem spotkania była prelekcja dyrektora Rejonowego Oddziału Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu. Prezentacja Mariana Jacolika dotyczyła zadań Rejonowego Odziału WZMiUW w Koninie. W niej ukazane zostały informacje, dotyczące m.in. wykazu wałów przeciwpowodziowych w poszczególnych polderach, wykonanych robót związanych z utrzymaniem urządzeń melioracyjnych, partycypacji samorządów terytorialnych w konserwacji cieków na terenie poszczególnych powiatów itp.

W trakcie spotkania nie tylko podsumowywano minione już lata, ale także omawiano nadchodzące działania. Jak można było się dowiedzieć w poniedziałek w "Wozowni", plan robót konserwacyjnych na 2013 rok w przypadku powiatu tureckiego zakłada, że różnego rodzaju prace obejmą Teleszynę Górną, Kanał Folusz, Kanał Obrzębiński, Trzemszę, Żabiankę, Strugę Mikulicką, Strugę Kawęczyńską, Zimną Wodę, Pokrzywnicę, a także wały przeciwpowodziowe w Brudzewie, Przykonie i Dobrej.

Planowany koszt wspomnianych robót to 928 454,76 zł. Dane te dobrze wróżą, gdyż - dla porównania - w roku 2012 konserwacja cieków w powiecie tureckim i kolskim kosztowała ogółem niespełna pół miliona złotych (Kiełbaska Duża, rzeka Żabianka - 429.637,46 zł; Kanał Lichenek – 63 978,70zł).

AW
Fot. M. Derucki

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

Druhowie dostali zestawy ratownictwa drogowego....

1 grudz.
Będzie

Będzie "cimno i zimno", a na święta bez lampek?...

14 paźd.
Olimpijska pałeczka i dąb od absolwenta....

Olimpijska pałeczka i dąb od absolwenta. 70-lecie...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama