Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Angielskim władają śpiewająco

Władysławów: Angielskim władają śpiewająco
 

Już wielokrotnie w gminie Władysławów odbywały się rozmaite przeglądy i konkursy piosenek, w których swoje talenty ujawniało wielu młodych wokalistów. Tym razem najlepsze głosy z całego powiatu zjechały się do Władysławowa, by pokazać, że nie tylko śpiewają, ale też świetnie władają językiem angielskim. Mogli się o tym przekonać wszyscy, obecni na VI Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się 18 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie.

Już po raz szósty Szkoła Podstawowa w Kunach wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury we Władysławowie zorganizowała Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Co roku konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego poziom z każdą edycją jest wyższy zarówno pod względem wartości językowych, jak i wokalnych.

reklama

Tego roku brali w nim udział reprezentanci aż 7 instytucji oświatowych: Szkół Podstawowych w Wyszynie, Natalii, Chylinie i Władysławowie (Gmina Władysławów), Szkoły Podstawowej w Żukach (Gmina Turek), Szkoły Podstawowej w Koźminie z filią w Krwonach (Gmina Brudzew) oraz Szkół Podstawowych nr 1 i nr 5 w Turku. Młodzi wokaliści rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja artystyczna, w skład której wchodzili nauczyciele języka angielskiego oraz muzyki, mieli twardy orzech do zgryzienia. Występujący na scenie śpiewacy byli świetnie przygotowani i trudno było wyłonić wśród nich tych najlepszych. Po długich debatach w końcu udało się to zrobić.

Komisja zadecydowała, iż w I kategorii wiekowej (klasy 3 - 6) tytuł Championa 2013 otrzyma Natalia Borowczyk z Turku. Nagrody otrzymały: Alicja Knychalska z Władysławowa, Róża Strzelińska i Patrycja Wiśniewska z Turku oraz Anna Knebel z Chylina.

W II kategorii wiekowej (klasy 5 - 6) tytuł Championa 2013 wyśpiewała Weronika Matuszak z Wyszyny. Nagrody otrzymali: Patryk Semrau z Koźmina, Aleksandra Winiarska i i Klaudia Filipiak z Turku oraz Gabrysia Zasiadczyk z Żuk.

Komisja przyznała również wyróżnienia oraz dyplomy za udział w Konkursie. Dzięki temu żaden z uczestników nie wyjechał z Władysławowa z pustymi rękami. A wraz z dyplomem mógł zabrać ze sobą garść miłych wspomnień i zaproszenie do udziału za rok.

reklama

MM

2
3

Podobne artykuły

Remiza w Natalii ma nowy dach. Kolejna...

Remiza w Natalii ma nowy dach. Kolejna inwestycja w...

5 lip.
Brudzew. Wszystkie drogi prowadzą do Kolnicy....

Brudzew. Wszystkie drogi prowadzą do Kolnicy. Ponad...

12 czerw.
W zdrowym ciele - zdrowy duch! Mieszkańcy Kun i...

W zdrowym ciele - zdrowy duch! Mieszkańcy Kun i...

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama