piątek 30 lipca 2021

Julity, Ludmiły, Zdobysława

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

W Kaczkach obejrzeli maszyny i kupili rośliny

W Kaczkach obejrzeli maszyny i kupili rośliny
 

Może i miniona niedziela zamiast pięknej pogody zafundowała nam deszcz, ale na szczęście pasjonaci rolnictwa i ogrodnictwa to bynajmniej nie ludzie z "cukru", których wystraszy byle „kapuśniaczek”. Dzięki temu sporo mieszkańców Turku i okolic pojawiło się w dniu 12 maja w Kaczkach Średnich, by wziąć udział w Wystawie Rolniczo-Ogrodniczej oraz Powiatowym Pikniku Przyrodniczym.

Wydarzenie – organizowane przez Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego – trwało od godz. 10:00 do 16:00, więc wszyscy zainteresowani mogli sami lub ze swoimi bliskimi pojawić się w Kaczkach Średnich przed lub po niedzielnym rosołku. Zdecydowanie warto było to uczynić nawet mimo kiepskiej pogody, gdyż impreza plenerowa w gminie Turek gwarantowała zestaw atrakcji dla całej familii.

reklama

Nie dało się ukryć, że panowie największym zainteresowaniem obdarzyli traktory i maszyny, podglądając rozmaite nowinki techniczne. Było na czym zawiesić oko, gdyż na przyszkolnym boisku dumnie prezentował się m.in. sprzęt takich firm, jak Case czy Kubota. Warto było także pamiętać o specjalnym panelu tematycznym, poświęconym odnawialnym źródłom energii.

O ile na dzieła rolniczej myśli technicznej można było głównie popatrzeć, to odwiedzający kiermasz ogrodniczy bynajmniej nie ograniczali się do podziwiania rozmaitych okazów flory, ale także je nabywali. Goście imprezy chętnie opuszczali więc teren Zespołu Szkół Rolniczych z różnego rodzaju roślinami ozdobnymi i krzewami, jak i ich sadzonkami. Gdy mamy buszowały pomiędzy kwiatami, dzieci mogły np. pod okiem taty wejść do wnętrza potężnej piłki-bańki, by następnie nieco pohasać po powierzchni wodnej tafli. Z kolei gimnazjaliści zastanawiający się nad wyborem szkoły średniej otrzymali szansę zapoznania się z ofertą edukacyjną ZSR CKP.

Podziwiać rośliny i maszyny, czy pośpieszyć do domu, by przygotować niedzielny obiad? – przed takim dylematem bynajmniej nie musieli stawać goście wydarzenia. Osoby, które dopadł głód mogły skosztować smakołyków, przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZSR CKP. Specjały te trawiło się szczególnie przyjemnie, przy dźwiękach występu Orkiestry Dętej Dobra-Żeronice.

reklama

AW
Fot. M. Derucki
 

Podobne artykuły

Dobra: Paradą zaprzęgów konnych otworzyli sezon...

Dobra: Paradą zaprzęgów konnych otworzyli sezon...

28-04-2018
Kobiece święto piękności. V edycja pokazu...

Kobiece święto piękności. V edycja pokazu Pretty Woman

08-03-2018
Ferie z Techniką 2018

Ferie z Techniką 2018

23-02-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama