czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Przykona: Odkręcają przekształcenie SP w Sarbicach

Przykona: Odkręcają przekształcenie SP w Sarbicach
 

Spokojne i rzeczowe – tak pokrótce można określić piątkowe obrady przykońskich samorządowców. W ich trakcie wiele uwagi poświęcono kwestii stanu lokalnych dróg, powrócił także temat szkoły w Sarbicach, której radni muszą – jak wskazywano podczas XXVIII sesji Rady Gminy Przykona – „przywrócić stan pierwotny”.

Radni w trakcie interpelacji poruszali zagadnienia związane z koniecznością przeprowadzenia tu i ówdzie drogowych remontów i zadbania o uszkodzone i poprzewracane znaki drogowe. Nieco później samorządowcy wysłuchali sprawozdania z realizacji programu współpracy Gminy Przykona z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2012 r., zapoznali się również z informacją w zakresie oceny zasobów pomocy społecznej w rok 2012 dla gminy Przykona.

reklama

W miniony piątek radni musieli pochylić się nad projektem uchwały w sprawie uchylenia w całości uchwały nr 0007.147.2012 Rady Gminy Przykona z dnia 28 sierpnia 2012 roku w sprawie zmiany Uchwały nr XL/289/10 Rady Gminy Przykona z dnia 28 września 2010 roku w sprawie określenia jednostek budżetowych gromadzących dochody na wydzielonym rachunku bankowym, źródeł tych dochodów i ich przeznaczenia oraz sposobu i trybu sporządzania planu finansowego dochodów i wydatków nimi finansowanych, dokonywania zmian w tym planie oraz ich zatwierdzenia.

Co oznacza ta jakże skomplikowana nazwa? Rada Gminy Przykona w dniu 15 marca 2012r. podjęła uchwałę ws. przekształcenia SP w Sarbicach i SP w Boleszczynie w filie SP im. M. Konopnickiej w Przykonie. Uchwała ta została zaskarżona, a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu stwierdził jej nieważność. Rada Gminy wniosła skargę kasacyjną do Naczelnego Sadu Administracyjnego, ale ta w dniu 9 kwietnia 2013r. została oddalona. Z tego powodu należało m.in. nową uchwałą przywrócić SP w Sarbicach możność gromadzenia dochodów, wydzielenia na rachunku bankowym źródeł tych dochodów itd.

Wspomniana uchwała została podjęta jednogłośnie.

AW

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

II GRA TERENOWA pt.

II GRA TERENOWA pt. "Zdrowa GRYwalizacja"

21-10-2017
W powiecie tak dbają o zwierzęta, że nie...

W powiecie tak dbają o zwierzęta, że nie pomogli...

29-10-2016
Pokemonowy szał dotarł do Turku

Pokemonowy szał dotarł do Turku

20-07-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama