niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przykona: Odkręcają przekształcenie SP w Sarbicach

Przykona: Odkręcają przekształcenie SP w Sarbicach
 

Spokojne i rzeczowe – tak pokrótce można określić piątkowe obrady przykońskich samorządowców. W ich trakcie wiele uwagi poświęcono kwestii stanu lokalnych dróg, powrócił także temat szkoły w Sarbicach, której radni muszą – jak wskazywano podczas XXVIII sesji Rady Gminy Przykona – „przywrócić stan pierwotny”.

Radni w trakcie interpelacji poruszali zagadnienia związane z koniecznością przeprowadzenia tu i ówdzie drogowych remontów i zadbania o uszkodzone i poprzewracane znaki drogowe. Nieco później samorządowcy wysłuchali sprawozdania z realizacji programu współpracy Gminy Przykona z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2012 r., zapoznali się również z informacją w zakresie oceny zasobów pomocy społecznej w rok 2012 dla gminy Przykona.

reklama

W miniony piątek radni musieli pochylić się nad projektem uchwały w sprawie uchylenia w całości uchwały nr 0007.147.2012 Rady Gminy Przykona z dnia 28 sierpnia 2012 roku w sprawie zmiany Uchwały nr XL/289/10 Rady Gminy Przykona z dnia 28 września 2010 roku w sprawie określenia jednostek budżetowych gromadzących dochody na wydzielonym rachunku bankowym, źródeł tych dochodów i ich przeznaczenia oraz sposobu i trybu sporządzania planu finansowego dochodów i wydatków nimi finansowanych, dokonywania zmian w tym planie oraz ich zatwierdzenia.

Co oznacza ta jakże skomplikowana nazwa? Rada Gminy Przykona w dniu 15 marca 2012r. podjęła uchwałę ws. przekształcenia SP w Sarbicach i SP w Boleszczynie w filie SP im. M. Konopnickiej w Przykonie. Uchwała ta została zaskarżona, a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu stwierdził jej nieważność. Rada Gminy wniosła skargę kasacyjną do Naczelnego Sadu Administracyjnego, ale ta w dniu 9 kwietnia 2013r. została oddalona. Z tego powodu należało m.in. nową uchwałą przywrócić SP w Sarbicach możność gromadzenia dochodów, wydzielenia na rachunku bankowym źródeł tych dochodów itd.

Wspomniana uchwała została podjęta jednogłośnie.

reklama

AW

Podobne artykuły

II GRA TERENOWA pt.

II GRA TERENOWA pt. "Zdrowa GRYwalizacja"

21-10-2017
W powiecie tak dbają o zwierzęta, że nie...

W powiecie tak dbają o zwierzęta, że nie pomogli...

29-10-2016
Pokemonowy szał dotarł do Turku

Pokemonowy szał dotarł do Turku

20-07-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama