środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

I Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych "Tańczące Brzdące" 2013

I Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych
 

W dniu 15.05.2013rok odbył się I Gminny Przegląd  Zespołów Tanecznych dla Przedszkolaków „Tańczące Brzdące”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Żukach, współorganizatorem Miejski Dom Kultury w Turku, a pomysłodawcą pani Aleksandra Karbowska. Dzięki życzliwości Dyrektor MDK pani Bożenie Cesarz, dzieci z gminnych przedszkoli mogły wystąpić na profesjonalnej scenie.

Swoje umiejętności zaprezentowało sześć zespołów ze szkół podstawowych:
z Chlebowa „Mehofferki”- dzieci zaprezentowały taniec „Trojak”; z Turkowic ”Wesołe nutki”- taniec „Jagódki”; Kaczek Średnich „Małe Gwiazdki”- taniec „Waka-Waka”; Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Słodkowa- taniec „Zasiali górale”  oraz dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej z Żuk  „Balerinki” i „Tańczące Żaki” w prezentacji „Jezioro łabędzie”, „Krakowiak”.

reklama

Występy dzieci wypadły ciekawie i interesująco. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Wójta Gminy Turek Pana Karola Mikołajczyka.

materiał prasowy SP w Żukach
Fot. AW

Podobne artykuły

Mieszkańcy Turku wspólnie zatańczyli dla Jana...

Mieszkańcy Turku wspólnie zatańczyli dla Jana Pawła...

13-05-2019
Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

18-03-2019
Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

13-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama