piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kawęczyn: Nowak z absolutorium

Kawęczyn: Nowak z absolutorium
 

Wójt Jan Nowak może zaliczyć do udanych XXXII sesję Rady Gminy Kawęczyn, która odbyła się w miniony czwartek. Choć w powietrzu wisi już polityczna rewolucja, polegająca na odwołaniu przewodniczącego i jego zastępcy, to póki co radni zebrani w Środowiskowym Domu Samopomocy zgodnie przyznali włodarzowi gminy absolutorium.

W trakcie XXXII sesji radni przyjęli najpierw sprawozdanie z wykonania budżetu za 2012r., a później pochylili się nad kwestią absolutorium. W tym celu samorządowcy wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz stałych komisji Rady Gminy Kawęczyn, w tym stanowiska Komisji Rewizyjnej. Koniec końców podczas głosowania radni jednogłośnie poparli uchwałę ws. udzielenia absolutorium. Tuż potem bukiety kwiatów powędrowały na ręce wójta Jana Nowaka i skarbnik Elżbiety Balcerzak.

reklama

Absolutorium to jakby „rozgrzeszenie” za działalność z roku poprzedniego. Po raz „n-ty” pan wójt przy różnym składzie Rady takie absolutorium uzyskał. My państwo radni przed chwilą głosujący, w imieniu społeczeństwa - bo jesteśmy wybrańcami społeczeństwa - głosowaliśmy za absolutorium. Gratuluję wykonania zadań, dziękuje również pani skarbnik – mówił przewodniczący Tadeusz Krupiński.

Dziękuję za udzielone absolutorium. (…) Rok 2012 był bardzo dobrym rokiem dla naszej gminy, choćby pod względem ilości i zakresu wykonanych inwestycji. Dobrym nie dla przewodniczącego, radnych czy dla mnie tylko, ale dla mieszkaniowców naszej gminy. Plan pracy na obecny rok też jest bogaty i myślę, że uda się go podobnie jak w roku minionym zrealizować – stwierdził wójt Nowak.

AW

Podobne artykuły

Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla...

Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla Wójt...

2 lip.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

1 lip.
Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla...

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama