poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

8°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przykona: Uczcili 30-stą rocznicę nadania imienia szkole

Przykona: Uczcili 30-stą rocznicę nadania imienia szkole
 

Dnia 23 maja, na sali sportowej przy Zespole Szkół w Przykonie, odbyły się uroczystości związane z obchodami 30-lecia nadania szkole imienia poetki Marii Konopnickiej.

Dzisiejszego poranka do Zespołu Szkół w Przykonie zawitali liczni goście, którzy swoim życiem i działalnością związani byli ze szkołą. Wśród nich znalazł się również były wychowanek szkoły, starosta Zbigniew Bartosik. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania pierwszej zwrotki Roty. Następnie głos zabrał obecny dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie.

reklama

- Z perspektywy czasu widać jak trafny był wybór Marii Konopnickiej na patrona naszej szkoły, przede wszystkim ze względu na jej życiową postawę, jej stosunek do milusińskich i fakt, że wyniosła ona twórczość dla dzieci na wyżyny prawdziwego artyzmu – mówił podczas swojego przemówienia dyrektor Zdzisław Nowak. - Maria Konopnicka to dodatkowy i zawsze pomocny nauczyciel tej szkoły, nauczyciel, który przez swoją twórczość wpływa na kształt edukacji naszych uczniów – podkreślił Nowak.

Po oficjalnych przemówieniach uczniowie wykonali część artystyczną, którą rozpoczęło przedstawienie oparte na bajcie „O Janku Wędrowniczku”, autorstwa Marii Konopnickiej.

Przykońska szkoła po raz pierwszy witała w swoich progach uczniów w roku 1922. Placówce imię nadano dnia 23 maja 1983 r.

Podobne artykuły

Uczniowie przygotowali przedstawienie dla babci...

Uczniowie przygotowali przedstawienie dla babci i...

23-01-2020
Przedszkolaki z przedstawieniem dla swoich...

Przedszkolaki z przedstawieniem dla swoich babci i...

21-01-2020
Jasełka w Zespole Szkół Technicznych.

Jasełka w Zespole Szkół Technicznych.

20-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama