środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Tak bawili się na dożynkach w Krępie

Tak bawili się na dożynkach w Krępie
 

W niedzielnie popołudnie mieszkańcy Krępy hucznie świętowali gminno-parafialne dożynki Gminy Tuliszków, połączone z jubileuszem 100-lecia istnienia jednostki OSP Krępa. Zarówno pogoda, jak i frekwencja dopisała, jednak najważniejsza była wszechobecna atmosfera ogólnej wesołości.

Tradycyjne, obchody dożynek rozpoczęły się od Mszy Świętej, będącej podziękowaniem za udane i obfite zbiory. Następnie nastąpiło dzielenie się chlebem, którego spróbować mogli wszyscy zgromadzeni.

reklama

Punktem kulminacyjnym imprezy były jednak uroczystości związane z setną rocznicą istnienia OSP Krępa. Z tej okazji przypomniano historię jednostki, podziękowano osobom zaangażowanym w jej rozwój, poświęcono i przekazano figurę Św. Floriana, który jak wiadomo, jest patronem strażaków. Za wysługę lat i zaangażowanie w służbę odznaczono kilku członków jednostki.

Następnie odbył się konkurs na wieńce dożynkowe. Poziom był niezwykle wyrównany, ponieważ wszystkie prace przyciągały uwagę, jednak spośród wielu najlepszy okazał się wieniec wykonany przez mieszkańców Krępy. To on będzie reprezentował gminę na dożynkach powiatowych w Malanowie.

Część oficjalną zakończono uroczystym odśpiewaniem „Roty”. Później przyszedł czas na wysłuchanie lokalnych grup folklorystycznych, „Kapeli Śląskiej” oraz kabaretu „Trzy Ofiary Drogi do Europy”. Dodatkową atrakcją były mini quady dla dzieci, dmuchane kule na wodzie oraz przejażdżki bryczką.

reklama

Oprócz podniosłej i wesołej atmosfery najbardziej zaskakujące było zaangażowanie mieszkańców w organizację imprezy i udekorowanie swojej miejscowości na tę właśnie okazję. Krępa wykazała się pomysłowością już w stworzeniu traktora ze słomy, do tego doszły dekoracje w postaci warzyw oraz kukiełek, często zabawnych, które stały właściwie przy każdym domu.

Śmiało można powiedzieć, iż zabawa była przednia, a Gmina Tuliszków stanęła na wysokości zadania.

M.A.
 

Podobne artykuły

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i...

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i cały...

01-09-2019
Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji?...

Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji? Zobacz,...

29-08-2019
Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

26-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama