czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Gmina Przykona celebrowała dożynki

Gmina Przykona celebrowała dożynki - Fot. M. Derucki
Fot. M. Derucki 

Niedzielne popołudnie dla mieszkańców Gminy Przykona było czasem świętowania gminno-parafialnych dożynek, które odbyły się w Gąsinie. Jak zwykle, mieszkańcy nie zawiedli, zarówno jeśli chodzi o frekwencję jak i miłą atmosferę.

Tradycyjnie uroczystości zaczęły się od polowej Mszy Świętej dziękczynnej. Następnie wójt Gminy Przykona, Mirosław Broniszewski, podczas swojego przemówienia mówił o przyszłości gminy, jej osiągnięciach i atutach.

reklama

W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy wygrał Bądków Pierwszy, który będzie reprezentował gminę podczas dożynek powiatowych w Malanowie.

Nie zabrakło także części artystycznej: na scenie pojawiły się zespoły „Zgoda” oraz „Venedig”, który prowadził zabawę taneczną.

Warto wspomnieć, że dodatkową atrakcją były Dni Energii połączone z obchodami dożynek. Zgromadzeni mogli dowiedzieć się czegoś na temat alternatywnych źródeł energii, coraz bardziej popularnych i modnych. Oprócz dobrej zabawy postawiono więc nacisk także na edukację.

reklama

Mieszkańcy gminy pokazali, że umieją się bawić. Zarówno słoneczna aura, jak i humory dopisały, a to najważniejsze.

M.A. 

Podobne artykuły

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i...

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i cały...

01-09-2019
Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji?...

Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji? Zobacz,...

29-08-2019
Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

26-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama