czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Brudzewska delegacja na dożynkach jasnogórskich

Brudzewska delegacja na dożynkach jasnogórskich
 

W niedzielę 1 września na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości dożynek jasnogórskich czyli Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia za Plony. Gminę Brudzew reprezentowała delegacja z sołectwa Brudzyń-Smolina, którego wieniec zajął pierwsze miejsce na dożynkach diecezjalnych w Grzegorzewie.

Tysiące wiernych z całej Polski wzięło udział w uroczystej mszy z błogosławieństwem wieńców żniwnych. Mszy przewodniczył Biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek. Homilię wygłosił Biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski.

reklama

Członkowie delegacji z Gminy Brudzew na czele z wójtem Cezarym Krasowski złożyli na ręce kapłanów koncelebrujących Eucharystię oraz Prezydenta RP, tradycyjne dary. W trakcie Dożynek Jasnogórskich wszyscy dziękowali za tegoroczne plony i modlili się za podobne w przyszłości.

Pierwsze ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze odbyły się 5 września 1982 r. z inicjatywy wspólnoty ogrodników, rolników i działaczy ludowych, którzy zwrócili się z prośbą o zorganizowanie dziękczynienia za plony do ówczesnego prymasa Polski kard. Józefa Glempa.

W uroczystościach uczestniczyli: Prezydent RP Bronisław Komorowski i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i...

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i cały...

01-09-2019
Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji?...

Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji? Zobacz,...

29-08-2019
Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

26-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama