środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Rusza nowy Dom Dziecka w Kaczkach Średnich

Rusza nowy Dom Dziecka w Kaczkach Średnich
 

Już w najbliższy piątek, 27 września zostanie uroczyście otwarty nowy Dom Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich. W nowej placówce opiekuńczo-wychowawczej zamieszka 14 wychowanków.

Budowę nowego domu w Kaczkach Średnich w gminie Turek rozpoczęto w 2011 roku. Na powierzchni 224 metrów kwadratowych znalazło się 7 sypialni dla podopiecznych (w tym jedna przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych), pokój dzienny i dla opiekuna oraz zaplecze kuchenno-sanitarne. Inwestycja była realizowana przez Powiat Turecki i kosztowała ponad 800 tys. zł, z czego ponad 550 tys. zł pozyskano w formie dotacji z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W nowym obiekcie zamieszka 14 wychowanków, którzy przeniosą się tam z ul. Konińskiej w Turku.

reklama

- Budowa nowego domu była najbardziej efektywnym rozwiązaniem dla powiatu – mówi Zbigniew Bartosik, Starosta Turecki. – Dotychczasowy obiekt, przy ul. Konińskiej w Turku,  nie był wykorzystany w należytym stopniu, gdyż potrzeby są mniejsze, niż kiedyś.

Na kilka dni przed uroczystym otwarciem dom jest gotowy na przyjęcie wychowanków.  Krótka prezentacja – na zdjęciach.

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Starostowie wybrani....

Starostowie wybrani. Powiatowo-Gminno-Parafialne...

18 sierp.
Wideo: Ponad 600 nowych miejsc pracy na terenie...

Wideo: Ponad 600 nowych miejsc pracy na terenie...

19 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama