wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Uczniowie ZSR CKP otrzymali certyfikaty

Uczniowie ZSR CKP otrzymali certyfikaty
 

W bieżącym roku młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich uczestniczyła m.in. w stażach zorganizowanych we Francji, Włoszech i Hiszpanii. Działania te zyskały swe zwieńczenie w dniu 26 września, kiedy to odbyło się podsumowanie projektu staży zagranicznych i wręczenie certyfikatów 54 nastolatkom.

Uczestników czwartkowego wydarzenia powitał dyrektor Sławomir Kosobudzki, który w pierwszej kolejności podziękował osobie, dzięki której udało się napisać i zrealizować projekty czyli kierownikowi szkolenia praktycznego - Markowi Kwiatkowskiemu, nie szczędząc również słów uznania nauczycielom, którzy podczas zagranicznych staży pełnili funkcje opiekunów – Elżbiecie Wojciechowskiej, Urszuli Kwiatkowskiej, Włodzimierzowi Suprynowi. Dyrektor mówił wprost, iż nie zna drugiej takiej szkoły, ani w pobliżu, ani w województwie, która zrealizowałaby taką ilość praktyk i wysłała ponad 300 uczniów na staże zagraniczne.

reklama

Zdobyliście cenne doświadczenie zawodowe. Już je macie, mimo że faktycznie jeszcze nie weszliście na rynek pracy, ale część z was za kilka miesięcy - gdy już zda maturę i egzaminy zawodowe - podejmie działalność zawodową. Część osób będzie się dokształcała, część połączy pracę ze studiami. Zdobyte doświadczenie to będzie cenny atut, gdyż w CV oprócz wykształcenia będziecie mogli także wykazać się doświadczeniem i to międzynarodowym, czterotygodniowym, więc to nie są krótkie praktyki – mówił Sławomir Kosobudzki nie kryjąc dumy z uczniów i z tego, że chociażby podczas wizyt we Włoszech czy Hiszpanii słyszał wiele przychylnych opinii na temat umiejętności i zaangażowania stażystów z Kaczek Średnich.

ZSR CKP w ramach programu Leonardo da Vinci zrealizował do tej pory 16 projektów staży zagranicznych i wymiany doświadczeń. Dzięki pozyskaniu około 750 000 Euro na staże w wielu europejskich krajach mogło odbyć dokładnie 338 młodych ludzi, a uczniom towarzyszyło 23 nauczycieli-opiekunów. Z kolei w ramach wymiany doświadczeń za granice wyjechało 50 nauczycieli.

AW

Podobne artykuły

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.
Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

10 wrz.
Oświadczenie wicedyrektorów ZSR CKP w Kaczkach...

Oświadczenie wicedyrektorów ZSR CKP w Kaczkach...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama