niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Weekend w Uniejowie. Ile kosztuje?

Weekend w Uniejowie. Ile kosztuje?
 

Położone niedaleko Łodzi miasteczko Uniejów jeszcze do niedawna nie cieszyło się zbyt wielkim zainteresowaniem turystów, jednak w ostatnich latach jego popularność stale rośnie, głównie za sprawą Term Uniejów – jednej z większych atrakcji regionu. Co jeszcze warto zobaczyć w Uniejowie? Ile kosztuje weekend w tym rejonie?

Uniejów, położony w województwie łódzkim, to obecnie jeden z popularniejszych kierunków turystycznych w centralnej Polsce – zarówno miasto, jak i cała gmina ma charakter turystyczny. To zasługa nie tylko licznych atrakcji turystycznych, w tym wspomnianych Term Uniejów, ale i świetnej lokalizacji, nad brzegiem rzeki Warty w niedużej odległości od największego miasta regionu: Łodzi – niemałe znaczenie ma też bliskość autostrady A2.

reklama

Uniejów. Co warto zobaczyć?

Największą atrakcją regionu jest kompleks basenów termalnych z gorącymi solankami leczniczymi – Termy Uniejów, odwiedzane co roku przez dziesiątki tysięcy osób. Kompleks składa się z kilku obiektów, przede wszystkim z basenów i gastronomii. Znajdują się tu zarówno baseny kryte, jak i otwarte oraz zespół odnowy biologicznej. Woda termalna ma tu właściwości lecznicze i pozytywnie wpływa na układ krążenia, oddechowy i nerwowy – o jej pozytywnych właściwościach najlepiej świadczy fakt, że miasto ma oficjalnie status miejscowości uzdrowiskowej.

Kolejnym obiektem, który warto zobaczyć będąc w Uniejowie jest Kasztel Rycerski, wzorowany na średniowiecznych siedzibach rycerskich. Składa się z wieży, stanowiącej świetny punkt widokowy na miasto oraz z siedziby mieszkalnej pełniącej funkcję hotelu. Sporą popularnością cieszą się dostępne tutaj kąpiele tematyczne, w tym kąpiel w piwie, winie,  kozim mleku, czy kąpiel czekoladowa lub różana. Ciekawym miejscem jest też Zagroda Młynarska, obecnie kompleks hotelowo-muzealny – znajduje się tu m.in. stary dwór, stajnia oraz dwa duże, zabytkowe młyny.

reklama

W Uniejowie znajduje się również XIV-wieczny Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich. To jeden z nielicznych zamków w Polsce, który od zawsze był użytkowany i zamieszkiwany. Aktualnie mieści się w nim elegancki hotel oraz klimatyczna restauracja. Zamek otoczony jest malowniczym parkiem, o powierzchni aż 37 ha, z licznymi ścieżkami spacerowymi i rzeźbami – park wyróżnia jedna z największych różnorodności drzewostanu w kraju.

Jedną z popularniejszych atrakcji regionu jest nowoczesny park linowy z kilkoma trasami o różnym stopniu trudności i kilkoma zjazdami tyrolką. To świetna propozycja dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza tych, które uwielbiają aktywne formy spędzania wolnego czasu.

Świetnym miejscem na wieczorny relaks będzie natomiast klub Nautilus, posiadający podświetlany parkiet do tańca oraz bogatą ofertę różnorakich alkoholi i drinków z całego świata. Warto też zajrzeć do kręgielni Nautilus, posiadającej kilka nowoczesnych, w pełni multimedialnych torów.

Ile kosztuje weekend w Uniejowie?

Koszt weekendowego wypadu do Uniejowa zależy głównie od wybranego przez nas noclegu i miejsc, które postanowimy odwiedzić. Sporą część budżetu pochłonie też wyżywienie.

W mieście znajduje się wiele hoteli, zarówno nowoczesnych obiektów (np. Apart Hotel, Dom Pracy Twórczej czy Medical Spa Hotel Lawendowe Termy), jak i o średniowiecznym wystroju, jak wspomniany Kasztel Uniejów czy Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, ale i Zagroda Młynarska. W przypadku weekendowego pobytu koszt noclegu w hotelu wyniesie minimum 500-700 zł (za pokój dwuosobowy). Tańszy nocleg (nawet o połowę) można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, kwaterach prywatnych lub w hotelach w okolicznych miastach.

Co do wyżywienia, to jeśli planujemy stołować się w restauracjach – których w Uniejowie nie brakuje – to musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 60-120 zł za ciepły posiłek dla dwóch osób. Wydatki na wyżywienie przez weekend wyniosą minimum 160-280 zł dla dwóch osób – zakładając trzy posiłki dziennie, w tym jeden ciepły w restauracji, jeden darmowy w miejscu noclegu i jeden przygotowany samodzielnie.

Spory wpływ na ostateczny koszt weekendu w Uniejowie będą miały również wybrane przez nas atrakcje. Punktem obowiązkowym weekendowego wypadu są Termy Uniejów, największa atrakcja miasta – wstęp do term kosztuje od 23 zł za godzinę (od osoby), do 110 zł za cały dzień. Będąc w Uniejowie z dziećmi trzeba też odwiedzić Termalny Park Linowy – bilet całodniowy kosztuje 18-32 zł od osoby w zależności od wybranej strefy (są ich cztery). Jeśli zdecydujemy się także na inne atrakcje, jak klub czy kręgielnia Nautilus, to musimy liczyć się z dodatkowym wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych od osoby.

Weekend w Uniejowie – jak go sfinansować?

Koszt weekendowego wypoczynku w Uniejowie dla dwóch osób może wynieść nawet ponad 1000 zł, a w przypadku rodziny kilkaset złotych więcej. To spory wydatek, w związku z czym może być trudno sfinansować go z własnych oszczędności. Można postarać się o kredyt, ale ze względu na formalności trzeba o to zadbać ze sporym wyprzedzeniem. Szybciej można zaciągnąć na ten cel pożyczkę, jednak przed złożeniem wniosku warto przejrzeć aktualny ranking pożyczek na raty.

Większość firm pożyczkowych działa uczciwie, jednak można trafić także pożyczkodawców, którzy nie mają uczciwych zamiarów. Dlatego dla bezpieczeństwa warto zerknąć na opinie w sieci dotyczące konkretnego pożyczkodawcy lub zajrzeć do porównywarki https://bezpiecznechwilowki.pl/, gdzie wymienione zostały wyłącznie oferty znanych i uczciwych firm pożyczkowych.

Podobne artykuły

Taras widokowy na

Taras widokowy na "polskich Malediwach"? Są plany...

17 czerw.
Siedem powodów, by odwiedzić Sardynię tej jesieni!

Siedem powodów, by odwiedzić Sardynię tej jesieni!

29-10-2019
Osadnik Gajówka atrakcja turystyczna która...

Osadnik Gajówka atrakcja turystyczna która czeka na...

12-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama