niedziela 29 marca 2020

Marka, Wiktoryny, Zenona

reklama

Ostatni dzwonek na zakup Kasy fiskalnej ONLINE przez serwisy motoryzacyjne

Ostatni dzwonek na zakup Kasy fiskalnej ONLINE przez serwisy motoryzacyjne
 

Kasy fiskalne ONLINE to nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Centralny Rejestr Kas (inaczej Repozytorium) gromadzi szereg danych m. in.: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zdarzenia a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.

Oprócz tego Repozytorium jest odpowiedzialne za nadawanie numeru ewidencyjnego kasie podczas fiskalizacji. Kasy ONLINE łączą się z Repozytorium co dwie godziny. Jest to domyślny czas, bowiem Repozytorium może zmieniać ten harmonogram połączeń. Co więcej, odbywa się to bez wiedzy użytkownika.

reklama

Użytkownik kasy ONLINE musi zapewnić dostęp do internetu, czyli odpowiednią infrastrukturę, dzięki której kasa może łączyć się z Repozytorium. Przypominamy Kasy fiskalne online już od 2020 r. - kogo obejmie obowiązek stosowania?

Już od 1 stycznia 2020 roku kasę fiskalną online będą zobowiązani wdrożyć przedsiębiorcy:

  1. świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów;
  2. sprzedający benzynę silnikową, olej napędowy oraz gaz przeznaczony do napędu silników spalinowych.

Od lipca 2020 r. obowiązek dotyczy - hoteli, pensjonatów, gastronomii. Od stycznia 2021 r. obowiązek obejmie – fryzjerów, kosmetyczki, lekarzy, prawników, budowlańców, fitnessy i siłownie. Styczeń 2023 r. - wszyscy dokonujący sprzedaży na rzecz osób prywatnych. 

reklama

Gdzie nabyć dobrą kasę fiskalną z opcją ONLINE oraz zapewnić sobie profesjonalne wdrożenie i serwis? Do zakupów zaprasza Salon Komputerowy DIR mieszczący się na ul. Żeromskiego 16 (wejście od ul. Mickiewicza) 

Podobne artykuły

Bibianna: Bandyci w kominiarkach napadli na sklep

Bibianna: Bandyci w kominiarkach napadli na sklep

16-12-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama