Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

14°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To możliwe!

Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To możliwe!
 

Ogrzewanie domu pochłania wielkie kwoty. Niestety, mimo to często temperatura w pomieszczeniach nie odpowiada naszym oczekiwaniom – jest albo za wysoka, albo za niska. Dodatkową zmorą jest konieczność ogrzewania domu nawet wtedy, kiedy stoi pusty, bo domownicy znajdują się w pracy i w szkole. Czy istnieje coś, co mogłoby rozwiązać problemy związane z tradycyjnym ogrzewaniem? Okazuje się, że tak! Nadzieją dla wszystkich zmęczonych nieefektywnym wysiłkiem jest inteligentne ogrzewanie.

Problem #1 – Nieprecyzyjna temperatura

reklama

Jeżeli kiedykolwiek rozczarowałeś się temperaturą w domu, która nie odpowiadała twoim oczekiwaniom, witaj w klubie sfrustrowanych tradycyjnym ogrzewaniem. Wiedz jednak, że to nie musi tak wyglądać. Inteligentne ogrzewanie daje możliwość ustawienia żądanej temperatury i faktycznie będzie ona taka, jak wskazałeś.

Problem #2 – Temperatura niedostosowana do zmiennych warunków

Zapewne irytuje cię fakt, że ta sama wartość temperatury jest wprawdzie idealna w przestronnej sypialni, ale już nieznośnie za wysoka w kuchni. Dodatkowo, choć wydaje się być optymalna dla ciebie, jest powodem narzekań wiecznie marznącego domownika. I jak tu pogodzić te różne wymagania? Najlepiej za pomocą inteligentnego ogrzewania. Możesz wyznaczyć temperaturę inną dla każdego pomieszczenia. Jakby tego było mało, inteligentny system może sam wyliczyć najlepszą temperaturę na podstawie analizy powierzchni danego pokoju, jego specyfiki czy ilości przebywających w nim osób. Uwzględni też upodobania domowników co do ciepła w pomieszczeniu. W ten sposób każdy domownik będzie zadowolony dostosowaną do niego temperaturą.

reklama

Problem #3 – Konieczność ogrzewania pustych pomieszczeń

Wydaje ci się, że jesteś zmuszony do ogrzewania domu nawet podczas nieobecności jego mieszkańców. Rzeczywiście, jeśli pozostajesz przy tradycyjnym ogrzewaniu, nie ma wyjścia. Dom pozostawiony bez ogrzewania na kilka godzin może łatwo się wychłodzić. A przecież nikt z nas nie lubi wracać z pracy w mroźny dzień do zimnego domu. Kwestia ta przedstawia się jednak nieco inaczej z inteligentnym ogrzewaniem. Twój inteligentny dom wie, kiedy opuszczasz swoje lokum i o której do niego wracasz. Dlatego po wyjściu domowników obniża temperaturę do poziomu minimalnego, ale jednocześnie nie na tyle niskiego, by się wychłodził. Z kolei odpowiednio wcześnie przed twoim powrotem podniesie temperaturę, tak by powitało cię satysfakcjonujące ciepło.

Problem #4 – Brak dostosowania temperatury do dnia i pory

Ponieważ każdy twój dzień jest inny, również ogrzewanie powinno codziennie różnić się w zależności od twoich działań i trybu życia. Jednego dnia możesz potrzebować wyższej temperatury w domu, ponieważ zmarzłeś na zewnątrz. Z kolei już kolejnego dnia być może będziesz preferował temperaturę o kilka stopni niższą. Nowoczesna technologia daje ci pole do wprowadzania takich zmian. Ponadto możesz ustawić różną temperaturę w zależności od pory dnia – przykładowo wyższą o poranku i po południu, kiedy jesteś aktywny, a niższą, kiedy udajesz się na spoczynek, tak byś usnął bez problemu i wypoczywał komfortowo.

Problem #5 – Brak mobilności

Korzystając z inteligentnego ogrzewania, kontrolę nad temperaturą w swoim domu masz zawsze i wszędzie. Tradycyjne ogrzewanie nie umożliwi ci wyznaczenia żądanej wartości zdalnie, spoza domu. Natomiast inteligentne – jak najbardziej. Wystarcza jedno kliknięcie w aplikacji, by zmienić temperaturę w dowolnym pomieszczeniu, o dowolnym czasie.

Jak działa inteligentne ogrzewanie?

Wiele problemów, do których zdążyłeś się z rezygnacją przyzwyczaić, może przestać istnieć w jednej chwili – chwili wyboru inteligentnego ogrzewania. Na jego precyzyjne działanie składa się kilka inteligentnych urządzeń: czujnik temperatury, głowica termostatyczna umieszczana na grzejniku i centralka koordynująca ich pracę. Jeszcze więcej możliwości daje zamontowanie inteligentnego ogrzewania jako części kompleksowego systemu inteligentnego domu. Ogrzewanie działa wtedy sprawniej i może współpracować z innymi funkcjami domu (przykładowo wyłącza się, kiedy wietrzysz pokój). Takie rozsądne prowadzenie domu to jeszcze większe oszczędności i wygoda.

Podobne artykuły

OZE, czyli dlaczego warto zainteresować się...

OZE, czyli dlaczego warto zainteresować się...

3 lip.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew już na...

23 kw.
Budowę farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew...

Budowę farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew...

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama