sobota 22 czerwca 2024

Pauliny, Sabiny, Tomasza

reklama

Jak długo kurier dostarcza przesyłkę?

Jak długo kurier dostarcza przesyłkę?
 

To zależy jaką i dokąd. Standardowo paczka dostarczana jest w ciągu 2 dni roboczych, co na ogół oznacza 48 godzin, chyba że w trakcie wypadnie weekend albo jeden z jakże licznych w Polsce dni ustawowo wolnych od pracy. Oczywiście niektóre firmy kurierskie oferują dostawy ekspresowe w ciągu 24 godzin, ale są też inne opcje.

Szybki kurier w sobotę

Paczka kurierska dostarczana w sobotę to dodatkowo płatna usługą skierowaną przede wszystkim do klientów biznesowych. Dla przykładu, kurier InPost może doręczyć w sobotę paczki nadane w piątek, ale tylko do miast z oddziałami sieci kurierskiej InPost. Jest to usługa dodatkowa, nadawca musi więc musi zaznaczyć, że chce doręczenia paczki w sobotę nadając ją w piątek. W InPost za doręczenie kurierem w sobotę zapłaci dodatkowe 15 zł, w DHLu 23 zł, a w DPD ok. 20 zł.

reklama

W ofercie InPost jest to usługa skierowana wyłącznie do klientów biznesowych. A klienci indywidualni? Niektóre firmy oferują dostarczenie paczki kurierem w soboty każdemu kto jest gotów zapłacić, ale zapłacić trzeba sporo. Dla przykładu, kalkulator cen DHL za kilogramową paczkę formatu A4 (kiedyś musiałem wysłać kurierem pracę magisterską) wyliczył mi 94 zł! Z kolei za nadanie paczki z dostawą w sobotę przez DPD firma pośrednicząca policzyła mi 35 zł z groszami. Wciąż nieco drożej niż w ofercie InPost, ale zdecydowanie taniej niż w DHLu.

Paczka paczkomatowa

Czas dostawy do paczkomatu w regulaminie też określony jest jako dwa dni robocze. InPost chwali się jednak, że aż 98% paczek dostarczanych jest już następnego dnia. Czasem nawet w soboty. Paczkomaty zanotowały dwukrotny wzrost popularności w ciągu ostatnich 2 lat (wg raportu Gemius o e-commerce w Polsce za 2019 rok) i InPost nie wyrabia, więc oddziały operatora pracują także w soboty. Możliwe jest więc, że paczka wyjdzie z sortowni i trafi do paczkomatu w sobotę. Odbiorca dostanie wtedy powiadomienie i może odebrać paczkę w weekend.

Szybki kurier lokalny

Kurier lokalny to usługa dostarczania przesyłek w obrębie jednego miasta w tym samym dniu roboczym. Zwykle świadczona jest przez niewielkie miejscowe firmy, ale taki szybki kurier miejski dostępny jest też np. w ofercie InPost. InPost oferuje usługę kuriera lokalnego w systemie door to door, w obrębie administracyjnym Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina i Rzeszowa oraz w promieniu 30 km od granic administracyjnych tych miast. InPost wysyła kurierem lokalnym paczki do 30 kg i gwarantuje ich dostawę w ciągu 5 lub 2 godzin, zależnie od wybranej opcji i godziny nadania. Jest też dostępna opcja super ekspres, w ramach której kurier jedzie prosto od nadawcy do odbiorcy. Ta jednak dostępna jest tylko w granicach administracyjnych miasta. Do tego InPost oferuje cały wachlarz swoich standardowych usług dodatkowych dostępnych przy normalnych przesyłkach kurierskich, takich jak opłata za pobraniem, ubezpieczenie, czy dostawa w sobotę.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Ciężki okres dla branży transportowej. Jakie...

Ciężki okres dla branży transportowej. Jakie są prognozy na 2024 i...

11 maj.
InPost Pay - zakupy online jeszcze szybsze i...

InPost Pay - zakupy online jeszcze szybsze i wygodniejsze

12 kw.
Zalety i wyzwania przesyłek paletowych: co...

Zalety i wyzwania przesyłek paletowych: co warto wiedzieć przed...

12 mrz.
Gminy z powiatu tureckiego na szarym końcu...

Gminy z powiatu tureckiego na szarym końcu rankingu dopłat do...

06-07-2023
Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

21-08-2022
Wózek systemowy - co to jest i do czego służy?

Wózek systemowy - co to jest i do czego służy?

21-08-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama