czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Czym jest kredyt konsolidacyjny i gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Czym jest kredyt konsolidacyjny i gdzie znaleźć najlepszą ofertę?
 

Wraz z pandemią koronawirusa zmianom uległa również sytuacja na rynku finansowym. Wielu klientów straciło dochody lub zarabia znacznie mniej niż wcześniej. Tymczasem nadal trzeba spłacać raty kredytów. Pomocnym rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny.

Kiedy nasza sytuacja finansowa jest stabilna, raty kredytu hipotecznego, gotówkowego oraz rat za sprzęt nie wpływają na naszą płynność. Jednak kiedy dochodzi do nieoczekiwanych przerw w dochodach lub innych życiowych perturbacji, trzeba szukać optymalnego rozwiązania dla domowego budżetu. Takim może okazać się kredyt konsolidacyjny.

reklama

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Najprostsze wyjaśnienie zasad działania kredytu konsolidacyjnego to połączenie kilku zobowiązań finansowych w jedno. Zamiast każdego miesiąca płacić np. trzy raty z racji trzech różnych długów, możemy mieć tylko jedną ratę. Jednak to proste wytłumaczenie nie oddaje w pełni tego, jak funkcjonuje kredyt konsolidacyjny. Otóż prowadzą do niego trzy kroki.

1. Posiadamy zadłużenie w kilku źródłach, np. w postaci kredytu hipotecznego, gotówkowego, pożyczki oraz rat za zakupy, które tak naprawdę są kolejnym kredytem gotówkowym.

2. Bank oferujący kredyt konsolidacyjny spłaca za nas te zobowiązania, a my zaciągamy jedno nowe, na sumę łączącą wszystkie dotychczasowe.

reklama

3. Nowy kredyt konsolidacyjny ma nowo zdefiniowane zasady okresu spłaty i wysokości rat, przez co jest on dostosowany do bieżącej sytuacji finansowej kredytobiorcy.

Jak widać z zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego może wyniknąć sporo dobrego dla osób zadłużonych. Przede wszystkim na nowo ustalamy z bankiem możliwe dla nas raty oraz okres spłaty. W ten sposób możemy nawet płacić każdego miesiąca mniej, zwiększając liczbę rat. To częsty krok na drodze do wyjścia z zadłużenia. Niestety w związku z pandemią koronawirusa dostępność kredytów hipotecznych maleje, natomiast rośnie liczba osób, które mają kłopoty ze spłatą zadłużenia. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Jak już wspomnieliśmy, kredyty konsolidacyjne można wziąć także z uwzględnieniem kredytu hipotecznego, ponieważ wyróżniamy tzw. kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz kredyty konsolidacyjne gotówkowe. Decydując się na konsolidację kredytu warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak prowizja banku, RRSO (dokładnie pokazujące faktyczne oprocentowanie kredytu) oraz ewentualne kary za opóźnienia w spłacie.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Oferta kredytów konsolidacyjnych na rynku rośnie, zatem nasuwa się pytanie, jaki jest najlepszy kredyt konsolidacyjny? Otóż w odpowiedzi na to pytanie może pomóc specjalny ranking na portalu Money24, uwzględniający najnowsze oferty największych polskich banków. Ranking dostępny jest na stronie https://money24.pl/kredyty-konsolidacyjne-ranking/. Znajdziemy tam najważniejsze informacje na temat oprocentowania oraz RRSO. W przejrzystej tabeli widzimy, gdzie nie jest pobierana prowizja za udzielenie kredytu konsolidacyjnego oraz ile będzie wynosić łączna suma do spłaty w przypadku konkretnej kwoty zobowiązania. Wreszcie widoczna jest też comiesięczna rata, jaką przyjdzie nam zapłacić. Dla wielu osób takie rozwiązanie to obecnie jedyna droga do poprawienia sytuacji finansowej. Nawet uwzględniają prowizję za udzielenie kredytu konsolidacyjnego, nowe zobowiązanie może być korzystniejsze niż konieczność regularnej spłaty dotychczasowych kredytów. Daje to możliwość uporządkowania domowego budżetu i ostateczne wyjście ze spirali zadłużenia. Dla wielu osób kredyt konsolidacyjny oznacza czystą kartę oraz możliwość złapania finansowego oddechu w trudnym okresie.

Podobne artykuły

Kiedy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego

Kiedy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego

5 sierp.
Na co warto zwrócić uwagę wybierając kredyt...

Na co warto zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy?

23 kw.
Najtańsze pożyczki gotówkowe - gdzie szukać?

Najtańsze pożyczki gotówkowe - gdzie szukać?

03-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama